Pamiętaj, by przesłać jeden procent swojego podatku, to wyjątkowo istotne

Z przyjściem nowego roku przychodzi okres, kiedy podatnicy są zobowiązani składać w Urzędzie Skarbowym deklarację podatku za rok poprzedni. To również doskonała okoliczność, aby zrobić coś dobrego i oddać część swojego podatku dla funkcjonujących fundacji, stowarzyszeń i osób wymagających pomocy. Jest wiele organizacji, którym okaże się przydatna każda złotówka od rozliczających się.

Miej świadomość, że posiadasz taką możliwość

Dzieci

Autor: juan fernando posada aguirre
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że każdego roku sporo się o tym mówi, ciągle nie każdy człowiek staje się świadom, że ma możliwość rozdysponować maleńką cząstką swojego podatku i przekazać ją na organizacje pożytku publicznego. Rozchodzi się jedynie o 1% podatku, jednakże w przypadku tego typu podmiotów ważny jest każdy grosik – przykład.

Organizacje wykorzystują później te środki w własnej pracy: w pomocy chorym dzieciom albo starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzakami bądź w akcjach ekologicznych. Istnieje wiele różnych organizacji, jak także prywatnych osób będących pod opieką fundacji, jakie potrzebują wsparcia, zatem na pewno każda osoba znajdzie kogoś, komu zechce okazać pomoc.

Przekazanie 1% jest bardzo proste
Przekazanie 1% podatku jest dla podatnika naprawdę proste i absolutnie nic go nie kosztuje. Po prostu składający zeznanie podatkowe ma prawo (wrocławski adwokat) dysponować cząstką swojego podatku i przekazać te środki w ręce, które je spożytkują, zamiast do skarbówki. Wspomniane przekazanie 1% polega jedynie na wprowadzeniu określonej deklaracji we wskazanej tabelce formularza – o przekazaniu 1% podatku. Trzeba wprowadzić tam numer KRS organizacji, którą pragnie się wspomagać częścią swojego podatku oraz kwotę. Z numerami KRS wybranych organizacji można zaznajomić się na ich stronach w sieci.

Nie wiesz komu przekazać swój 1%?
Czasami podatnicy rezygnują z oddania 1% podatku, bo nie mają pojęcia, komu mogą oddać te pieniądze, lub po prostu kwota zdaje im się bardzo niewielka. Tymczasem nie można w ten sposób myśleć, ponieważ grosik do grosika zbiera się kwota, jaką fundacje mają szansę spożytkować w swojej pracy.

Sporo fundacji wspiera własne działanie jedynie na pomocy dobrych ludzi i dla nich 1% podatku okazuje się przysłowiowym „być albo nie być” – czytaj – artykuł. Jeśli zaś nie wie się, którą komórkę wybrać, można zaznajomić się z ich wykazem w internecie lub rozpytać pośród przyjaciół, czy ktoś nie szuka pomocy.