Niedługo się przeprowadzasz? Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu mebli na czas ich przewożenia

Przeprowadzka to za każdym razem ogromny wysiłek, zwłaszcza z przewożeniem mienia, jakie dotychczas udało nam się zebrać. Ładujemy wszystko do pudeł, a większe meble rozmontowujemy, ponieważ w przeciwnym wypadku nie moglibyśmy ich poprzenosić przez drzwi.

Jeżeli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, ale decydujemy się samodzielnie je przewieźć, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć szafki, komody i stoliki, aby nie uległy uszkodzeniom w trakcie przewozu. Jak to zrobić? Na początek najważniejsze jest opróżnienie mebli. Książki, obrusy, ubrania oraz inne drobiazgi niemało ważą, a oprócz tego mogłyby wypaść na przykład w trakcie znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka

Źródło: flickr.com

Często należy także wyjąć szuflady lub półki, dzięki temu meble będą bezpieczniejsze oraz ich poszczególne części nie będą się przemieszczać. Jeśli nie chcesz ich wyjmować, drzwiczki można obkleić taśmą, w ten sposób ochraniając ruchome elementy. W trakcie przewozu istotne jest również odpowiednia ochrona rogów, jakie są najbardziej narażone.

Warto jest obkleić je taśmą bądź najpierw obłożyć kartonem, a później zakleić, by ochrona się trzymała. Jeśli mamy cenne antyki, np. wazon, jaki niemało nas kosztował, powinno się owinąć go folię bąbelkową. () Tak samo zróbmy w przypadku urządzeń elektronicznych, gdyż takie elementy także musimy w pewny sposób spakować.www.autolawety.pl/ tłoWracając do mebli – na wyjątkową uwagę zasługują wszelakiego typu kanapy oraz sofy.

Tapicerka nie zawsze wykonana jest z mocnej tkaniny, więc należy dokładnie owinąć tapczan folią, a pomiędzy konkretnymi meblami powkładać kartony. To dodatkowo zabezpieczy je przed obijaniem. Jeżeli podróż jest długa, można kupić specjalne pasy zabezpieczające, które utrzymają je na miejscu, nawet gdy wejdziesz w ostry zakręt albo raptownie się zatrzymasz.

Pamiętając o powyższych zaleceniach nie musisz martwić się o swoje meble podczas przeprowadzki. Po wniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na względzie, by najpierw je wytrzeć, ponieważ na pewno się zakurzyły, a lepiej jest ustawić wszystko na czystych półkach, niż po kilku dniach zabierać się za sprzątanie. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby ci pomóc we wniesieniu mebli, zawsze możesz prosić sąsiadów, z którymi z miejsca nawiążesz bliższe relacje.