Najnowsze technologie ozdabiania różnych przedmiotów, jak dokładnie używa się hydgrografiki

Od jakiegoś czasu w wielu lakierniach zaczęła być stosowana pochodząca z Japonii technika nowoczesnej wizualizacji, zwana też hydrografiką. Na początku wykorzystywana była tylko przez największe firmy z branży RTV, AGD i samochodowej, dla zwykłych klientów stała się dostępna dopiero od jakiegoś czasu i od razu zdobyła bardzo duże uznanie pośród licznych klientów. Generalnie hydrografia to proces nakładania różnych motywów i wzorów na najróżniejsze elementy.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Cały proces odbywa się w specjalnej kadzi, do której trzeba wlać wodę mającą odpowiednią temperaturę, najlepsza jej wysokość wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni. Niektóre modele wanien posiadają specjalny układ grzałek służący do stałego utrzymywania odpowiednich parametrów. Ważnym elementem jest również odpowiedni filtr który służy do oczyszczania powierzchni wody po wcześniejszej pracy, dzięki temu można robić elementy jeden po drugim, czyszcząc tylko wodę pomiędzy pojedynczymi cyklami.

Najnowsze technologie zdobienia różnych przedmiotów, w jaki sposób używa się hydgrografiki.Proces nakładania będzie polegał na tym, że do wanny zanurza się element, na który będzie nanoszony wzór. Później na powierzchni wody trzeba wyłożyć specjalną folię, podczas wyciągania elementu z wody motyw który się znajduje na folii przykleja się do powierzchni przedmiotu. Samo jego przygotowanie będzie polegać na tym, że jeśli jest to jedynie goły metal obróbka metali to będzie trzeba nanieść podkład, przy elementach już pomalowanych trzeba je jedynie wyczyścić i zmatowić. Przykłady rzeczy z hydrografiką na .

Po nałożeniu folii kolejnym etatem jest porządne umycie elementu i pozbycie się niepotrzebnej folii. Na sam koniec należy wszystko odpowiednio pozabezpieczać, w innym wypadku bardzo szybko mogłaby się zetrzeć. Przeważnie używa się to tego kolejną warstwę odpowiedniego lakieru w bezbarwnym kolorze, przez co całość będzie miała ogromną wytrzymałość i trwałość. Technologia ta w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj wzorów, na folii można zrobić każdy motyw i nałożyć go później na zdobiony element (galeria przedmiotów po hydrografice).