Na czym polega praca kuriera? Czy opłaca się w tym zawodzie pracować? Jakie mamy plusy, a jakie są wady takiego zajęcia?

Jeżeli zastanawiamy się nad podjęciem pracy w charakterze kuriera musimy się zastanowić nad paroma rzeczami, a do tegosprawdzić, na czym taka praca polega. Każdy kurier, żeby zacząć pracować musi posiadać własny pojazd dostawczy oraz swoją działalność gospodarczą. Jeśli zaczyna pracować dla konkretnej firmy kurierskiej powinien przemalować własny samochód i obkleić go nalepkami firmy. To przez to każdy samochód kuriera wygląda tak samo.

Paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia kuriera to praca w ciągłym ruchu, gdyż często musi on dostarczyć przesyłki do miejsc, które oddalone są od siebie nawet o kilkadziesiąt kilometrów. W tego typu pracy w związku z tym trzeba się stale śpieszyć, tym bardziej, że koszt przesyłek kurierskich jest bardzo różny, a sporo firm walczy o klienta różnymi sposobami. Już czymś normalnym jest, że zorganizowanie kuriera to coś szybkiego, można to zrobić za pomocą różnorakich platform internetowych, gdzie możemy sprawdzić czas i koszty dostarczenia.

W pracy kuriera trzeba się ciągle śpieszyć, ponieważ kliencki czekają z niecierpliwością na własne przesyłki. Co więcej, zdarzają się ciężkie, trudne do noszenia paczki, które dajmy na to należy wnieść całkiem wysoko. Wszystko to powoduje, iż jest to praca dość trudna oraz wymagająca, przeznaczona głównie dla panów, choć w ostatnich czasach coraz częściej zauważa się zatrudnione w ten sposób kobiety. Oczywiście taka praca posiada też plusy. To zawód doskonały dla ludzi, którzy nie przepadają za siedzeniem za biurkiem, w zamian za to lubią pracować w ruchu. Atutem jest także praca z klientami i brak nudy, bo każdy dzień daje nowe wrażenia.

Początki są trudne, natomiast po nabraniu wprawy musi być dobrze. Gdy poznamy nasz rejon łatwiej nam będzie go obsługiwać, przez to również szybciej dostarczymy przesyłki. A jak przeważnie wygląda typowy dzień w pracy kuriera? Każdy kurier powinien stawić się rano ze swoim pojazdem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma lub siódma trzydzieści. W magazynie odbiera się paczki, które są przeznaczonego do konkretnego rewiru. Później ruszamy w trasę. Dziennie kurier powinien rozwieźć 50-100 przesyłek do 50-60 adresów. To jednak tylko przykład, sporo bowiem zależy od danej spółki kurierskiej.

Zaciekawiły Cię informacje opublikowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę (https://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/biura-firmy-przprowadzka-wroclaw/), która też Cię się będzie podobać.

Identycznie sprawa prezentuje się ze stawkami za podstawowe usługi, bo ceny przesyłek kurierskich dość mocno się różnią –> dobra strona.