Na co zwrócić uwagę w czasie wybierania dobrego filmu na wieczór?

Filmy od powstania kina cieszą się niemalejącym zainteresowaniem konsumentów. Obraz kinowy przemawia do wyobraźni odbiorcy bardziej niż książka, bo na trwałe zapisuje się w umyśle widza. Oczywiście film nie zastąpi solidnej książki, niemniej jednak kino potrafi na trwałe zmienić oblicze naszej kultury. W ostatnim czasie powstaje coraz więcej produkcji kinowych. Widz nie ma prostego wyboru, gdyż złych i dobrych produkcji przybywa. Problem jest w tym, że ciężko jest czasem rozpoznać, która twórczość jest którą.

półka z filmami DVD

Autor: Angel Ganev
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić widzowi konkretną produkcję kinową. Kłopot tkwi w tym, że każdy odbiorca ma swoje upodobania. Pierwszy woli romans, drugi kryminał. Kolejny woli natomiast film wojenny. Dlatego trudno jest podać nazwę konkretnego filmu, chyba że naprawdę jest on świetny. Istnieją jednakże pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru (sprawdź propozycje: filmy na różnego typu nośnikach).

Naczelną z nich z nich jest to, kto jest reżyserem danej produkcji. Profesjonalny reżyser może nawet przy produkcji niskobudżetowej zrobić dobry film. Również zostawia w swojej produkcji swój pogląd na świat. Jeśli nasz pogląd na świat odpowiada spojrzeniu na świat konkretnego twórcy, to prościej się wtedy ogląda film.

Kolejnym aspektem jest obsada. Wiadomo, że dobrzy aktorzy są bardzo ważnym ogniwem w biznesie kinematograficznym. Od ich pracy zleży tak naprawdę, czy zostaną zrealizowane zamierzenia scenarzysty i reżysera. Podobnie istotne jest to, czy film spodobał się na tyle, że zdecydowano się na produkowanie gadżetów związanych z jego tematyką, a tu przykłady – link.

Nie ma sensu siadać do filmu, o którym ma się niewielką wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych filmów jest stratą czasu. Nie jest przecież problemem sprawdzenie, czy jakaś produkcja cieszy się szacunkiem widzów. W Internecie jest wiele portali, gdzie użytkownicy wyrażają opinie na temat jakiegoś filmu. Tam można poznać szczere i fachowe tezy, które na pewno pomogą dokonać należytego wyboru.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany tekst, zobacz ponadto ten link. To naprawdę świetna strona, na której odnajdziesz podobne informacje!

Jeśli pozytywnie na temat danej produkcji wyraża się 1000 osób, to niewątpliwie można być pewnym tego, że jest to dobra produkcja.

Innym miernikiem wartości kina mogą być nagrody filmowe przyznawane przez szacowne gremia ekspertów. Jednakże wiele kontrowersji, które powstają pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie użytkowników sieci, którzy już konkretny film oglądali i mają własne zdanie na ten temat.