Które stoisko wystawiennicze wybrać?

Możliwości w obszarze eksponowania propozycji wystawcy w dużym stopniu zależą od kształtu konfiguracyjnego stoiska. Istnieje parę głównych odmian usytuowania ekspozycji. Każda z nich ma swoje zalety i minusy, co znajduje odbicie w zróżnicowanych opłatach najmu nawierzchni proponowanej przez organizatorów giełd. Najdroższe są lokalizacje znajdujące się na parterze, usytuowane w kształcie wyspowym albo półwyspowym.

systemy wystawiennicze

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com

Stoisko rzędowe jest najczęściej występującą konfiguracją na polskich imprezach wystawienniczych. Znamionuje je ograniczona możliwość prezentowania oferty ze względu na to, że kontakt z gośćmi targowymi może odbywać się tylko przez jedną ścianę stoiska. Stwarza to ryzyko powstania sporego tłoku w obrębie ekspozycji, co może zniechęcić zwiedzających do zaznajomienia się ofertą wystawcy. Plusami takiego układu przestrzennego będą: niska cena wynajmu a także prostota dokonania rezerwacji. Następną odmianą położenia stoiska będzie położenie narożne, charakteryzujące się tym, iż dwie sąsiadujące z sobą ściany są otwarte dla uczestników targów. Taki układ, w porównaniu ze stoiskiem szeregowym, stwarza o wiele bogatsze opcje aranżacyjne i z większą siłą przyciąga gości targowych. Wiele osób trudniących się marketingiem wystawienniczym uważa takie podejście za najbardziej optymalne przez wzgląd na to, iż wystawca pozyskuje całkiem należyte warunki ekspozycyjne przy przeciętnych kosztach. Często pojawiającym się utrudnieniem w czasie dokonywania przedsprzedaży tego rodzaju miejsc jest ich ograniczona dostępność w targowej hali. Ostatnia możliwość usytuowania prezentacji to wybór stoiska czołowego (zwanego także „półwyspem”). Odsłonięcie trzech jego brzegów kreuje niezmiernie dobre warunki do pokazywania eksponatów, jednakże zachodzą ograniczone możliwość eksponowania materiałów informacyjnych (na przykład w postaci planszy).

Najem miejsca pod „półwysep” jest dość drogie, jednak pomimo to, występuje ogromne zapotrzebowania na takową pozycję ekspozycji.

W opisywanym artykule znajdziesz bez wątpliwości warte uwagi informacje, jednak wejdź także tutaj – ta treść opisuje analogiczną tematykę.

W najwyższym stopniu odsłoniętą formą wystawienniczą jest stoisko wyspowe (nazywane też „wyspą” bądź stoiskiem blokowym), w którym ekspozycja z każdej strony otoczona jest ciągiem komunikacyjnym. Podobne położenie stwarza najszersze możliwości zaprezentowania propozycji przedsiębiorstwa. Aby zarezerwować jedno z opisanych stoisk można napisać w wyszukiwarkę zwrot: systemy wystawiennicze Wrocław.