Krótki opis często używanych urządzeń do zabezpieczenia palet z towarami.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczania towarów przed wysyłką są palety. Aktualnie stały one niejako standardem w transporcie niewielkich gabarytowo ładunków, a ich zalety docenił w zasadzie cały świat. Palety mają istotne zalety, dzięki czemu cieszą się taką popularnością.

Po pierwsze posiadają standardowe wymiary, a do tego dopasował się współczesny transport.

palety owiniete folią

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym dzięki swojej konstrukcji dają spore możliwości na operowanie nimi podczas rozładunku i załadunku. Do ich transportowania można stosować różne rodzaje wózków widłowych, zarówno ręczne jak i mechaniczne. Palety będą pozwalać na to, żeby układać na nich towary o dużej wysokości, lecz niezbędne będzie wówczas ich właściwe zabezpieczenie, żeby nie spadły. Dlatego też w niejednej firmie używane są również różnorodne urządzenia do pakowania, dzięki jakim można bardzo dokładnie przygotować paletę do dalszego transportu, sprawdź: jakie wybrać urządzenie do pakowania. Urządzenia te oferowane są w różnych wersjach, w zależności od tego, jaką wielkość będzie miała firma i jakiego rodzaju możliwości pakowania będą jej potrzebne.

Najczęściej spotykanymi urządzeniami służącymi do ochrony palet są różnego rodzaju owijarki. Wykorzystują one szerokie paski folii, którą należy dokładnie owinąć ładunek na palecie, przez co jest on bardzo stabilny. Zależnie od modelu owijarka (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem) pracować może w kilku różnych wersjach, a od typu wybranej techniki zależeć będzie wydajność takiej maszyny. Najmniejszą ilość palet w ciągu godziny potrafią obsłużyć owijarki z paletą obrotową, ich liczba kształtuje się na poziomie trzydziestu.

Jednak z powodu niskich kosztów użytkowania i zakupu są one najbardziej popularną obecnie odmianą tych urządzeń, stosowaną w wielu różnych firmach. Większa wydajność i szybkość będzie się wiązać z dużo większymi kosztami, i tak właśnie przedstawia się sytuacja przy kolejnych rodzajach owijarek. Te największe mogą obsłużyć nawet ponad 100 palet na godzinę, a jeżeli mają dodatkowo możliwość samodzielnej pracy praktycznie bez udziału człowieka, to są rzeczywiście ogromnie skuteczne.