Kilka wskazówek i porad dla osób samodzielnie zamierzających pomalowanie swojego auta.

Wiele osób samodzielnie lubi wykonywać wiele prac przy swoim pojeździe, jednak na prace malarskie mało kto się porywa. W przypadku zarysowania albo stłuczki dla większości kierowców zdecydowanie wygodniejsze będzie oddanie samochodu do lakiernika i tam zrobienie wszystkiego, niż samodzielna próba pomalowania samochodu.

sprawdź koniecznie

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście, żeby można było w ogóle myśleć o takich pracach, to przede wszystkim należy mieć przygotowane miejsce do tego, zaopatrzyć się w cały wymagany sprzęt, a oprócz tego zdobyć choć trochę elementarnych wiadomości w tym temacie. Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady (prawnik rodzinny wrocław) lakierowanie samochodu można znaleźć w wielu serwisach internetowych, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można też zapytać innych na jednym z wielu for tematycznych. Zdobycie odpowiedniej wiedzy jest bardzo ważne, bo lakierowanie samochodu to proces składających się z paru następujących po sobie etapów, i jakiekolwiek zaniedbanie na którymś z nich może spowodować niepowodzenie całej pracy.

Na sam początek trzeba rozpocząć od zebrania wszystkich potrzebnych sprzętów. Konieczne są więc materiały ścierne, potrzebne do przygotowania nadwozia, kompresor z pistoletem lakierniczym, a także odpowiednie farby i rozcieńczalniki. Jeżeli wszystkie niezbędne materiały i urządzenia już będą skompletowane, to przystąpić można do przygotowania samochodu. Elementy, jakie nie mają być lakierowane trzeba dobrze okleić, a całą resztę bardzo dokładnie wyszpachlować i wyczyścić papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po otrzymaniu dobrej powierzchni należy ją jeszcze przeczyścić przy pomocy benzyny, i po zakończeniu tego etapu można się zabrać za prace malarskie. Samo malowanie najlepiej wykonać za pomocą pistoletu podłączonego do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą lakieru z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Najczęściej do otrzymania odpowiedniej barwy niezbędne będzie natryśnięcie kilku warstw, po uzyskaniu właściwego koloru można pokryć jeszcze całość twardym, zabezpieczającym lakierem bezbarwnym.