Jeździectwo jako wyższość nad pozostałymi sportami

Jazda konna ma dużo atutów, a główną z nich jest sposobność obcowania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem.
Niedużo jest dyscyplin zezwalających równocześnie czerpać rozkosz z uprawiania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzęciem i piękną przyrodą.

Laser Tag - paintball laserowy

Źródło: xsitelasertag.com
stadniny koni

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż normalny sport. Oddziałuje ona świetnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Powinno się także wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością wpływa na uznanie owej dyscypliny.
Kieliszki z szampanem dla gości weselnych

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Stadniny koni proponują szkoły jazdy konnej prowadzące lekcje dla dorosłych i dla najmłodszych na przeróżnych pułapach zaawansowania – na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź. Lekcje prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy pierwsze kroki w jeździectwie mają już za sobą, czekają przepiękne obszerne tereny, gdzie przejażdżki konne dostarczają cudownych ekscytacji i doskonałych krajobrazów.
Jazda na koniu (kliknij hipoterapia w polsce w www.stajniaiskra.pl!) wykorzystywana jest w hipoterapii, jaka jest używana w przypadku osób niepełnosprawnych, po treningi wskazane przy defektach postawy. Przyjemne, kołyszące ruchy, jakie wykonuje koń w stępie relaksują mięśnie i jednocześnie narzucają odpowiednią sylwetkę. Jazda na koniu oddziałuje również pozytywnie na poprawę pracy układu krążenia, również oddechowego.

Wszystko to odbywa się bardzo subtelnie i z umiarem, toteż rehabilitacja potrzebuje czasu, jednak wyniki są niemal pewne.
Jazda konna to nie tylko sama radość i satysfakcja płynąca z korzystnej współpracy i przy sposobności zabawy ze zwierzęciem.