Jakie formalności są wymagane podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego na kredyt.

Droga jaką musi pokonać potencjalny właściciel mieszkania jest naprawdę długa, zwłaszcza jeżeli będzie się przy tym chciało wziąć kredyt.

Lecz nawet przy zakupie za gotówkę od niektórych rzeczy się nie ucieknie, tyle że się nie będzie miało do czynienia z żadnym bankiem. A że banki mają sporo wymagań w stosunku do kredytobiorców, to należy im dostarczyć szereg dokumentów związanych z zarobkami i daną nieruchomością. Przede wszystkim konieczne będzie dostarczenie informacji o zarobkach, na podstawie których zostanie wyliczona kredytowa zdolność. Weryfikowana jest także historia kredytowa w BIK, aby kompleksowo ocenić stan klienta. Jeżeli z tym wszystkim nie będzie problemów, to kolejnym etapem będzie nieruchomość.
sprzedaż

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Przy mieszkaniu z rynku wtórnego wymagany jest operat szacunkowy Bielsko, który daje informację o tym, ile ono jest rzeczywiście warte ( na rzeczoznawcy.net.pl). Wykorzystując ten dokument bank wyznacza maksymalną wartość kredytu, jaka jest możliwa do otrzymania, przede wszystkim będzie tu chodzić o zabezpieczenie hipoteczne.

Hej, sprawdź to, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Wycena musi być wykonana przez uprawnioną do tego osobę, niektóre banki jeszcze wymagają, żeby rzeczoznawca Bielsko-Biała był na ich liście (patrz na rzeczoznawcy.net.pl). Obecnie wykonanie zwykłego operatu kosztuje kilkaset złotych, a czas czekania na dokument zależy w dużym stopniu od tego, ile pracy będzie miała osoba która go robi.

W przypadku niedużych kwot pożyczki czasami banki stosują prostszą procedurę, to znaczy wartość mieszkania jest szacowana w przybliżeniu przez ich pracowników.