Jakie ciekawostki i atrakcje znajdują się w pobliżu Szklarskiej Poręby i Karpacza.

Karkonosze nie zajmują dużej powierzchni na mapie, ale są bardzo popularnym rejonem turystycznym w Polsce. Kojarzone są przede wszystkim z najbardziej popularnym wierzchołkiem tamtego regionu, czyli Śnieżką, lecz to tylko nieduża część tego, co ten ciekawie turystyczny region może zaproponować.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com
Rejon Karkonoszy jest bardzo bogaty jeśli chodzi o walory przyrodnicze, dużą jego część pokrywają gęste lasy, z których spory fragment jest objęty ścisłą ochroną. Przez to rejon ten jest wymarzoną lokalizacją dla miłośników górskich wędrówek, a z pewnością sprzyjają temu bardzo liczne szlaki, które zostały tam wytyczone. Dzięki temu, że mają one zróżnicowany stopień trudności, to każdy bez żadnego problemu znajdzie taki, który będzie odpowiadał pod kątem możliwości i kondycji. Lecz okolice Karkonoszy to również kilka znanych w cały kraju zamków i pałaców, które w wolnym czasie również można oglądnąć. Z kolei zima jest okresem, gdy w góry te przybywa spora liczba spragnionych szaleństwa na śniegu miłośników narciarstwa.

W Karkonoszach, pomimo że nie są zbyt rozległe, jest tak dużo do obejrzenia, że trudno wszystko załatwić w czasie jednego popołudnia. Dlatego też dużo lepszym pomysłem będzie pozostanie w tym rejonie przez parę dni i spokojne obejrzenie wszystkich atrakcji, które są dostępne w tamtejszej okolicy. Baza kwater jest tam szeroko rozwinięta, a noclegi Szklarska Poręba proponowane w różnym standardzie i cenach. Nikt nie powinien mieć problemów z wyszukaniem czegoś dla siebie, szczególnie że dzisiaj można wszystko sprawdzić za pomocą sieci internetowej, w jednym z licznych serwisów noclegowych – noclegi w Szklarskiej Porębie na ruszajwpolske.pl.

widok ze Śnieżki

Autor: arekz
Źródło: http://www.flickr.com
Noclegi w Karpaczu to na pewno spora liczba kwater i pokoi prywatnych, całkiem sporo jest również ośrodków wczasowych, pensjonatów i ekskluzywnych hoteli. Planując wakacje kuba wakacje czy krótki urlop w Karkonoszach pamiętać trzeba o tym, że czasami będzie tam być nieco więcej turystów, warto więc trochę wcześniej pomyśleć o rezerwacji. Przez to można uniknąć nerwowych poszukiwań miejsca w ostatniej chwili, albo co gorsza, konieczności przełożenia wakacji.