Jaka jest rola nowoczesnych pakietów oprogramowania w zarządzaniu firmą

Dynamicznie się rozwijające przedsiębiorstwo nie dałoby sobie rady bez nowoczesnych narzędzi informatycznych, są one niezbędne na wszystkich etapach działania firmy. Podstawą są tutaj pakiety ERP, służące do obsługi praktycznie wszystkich ważnych obszarów firmy.

Podstawą w takich systemach są moduły gospodarki magazynowej, wiele firm również się zdecydowała na uruchomienie modułu kadrowo płacowego czy systemu produkcji. Dzięki zintegrowaniu wszystkiego w jednym dużym programie dane rejestrowane w jednym module od razu są widoczne w pozostałych, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z wielokrotnym wprowadzaniem danych przez różne osoby czy koniecznością przenoszenia dokumentów z działu do działu.

Oprogramowanie dla firm

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

Często stosowane są także w firmach programy CRM, ich podstawową rolą jest zagwarantowanie kompleksowej obsługi kontaktów z klientami. Systemy CRM najczęściej współpracują z pakietami ERP, na przykład korzystając ze spisu kontrahentów lub też sięgając do informacji o płatnościach albo adresach. Dzięki takiemu zintegrowaniu systemów można sprawnie i szybko otrzymać dostęp do wielu przydatnych danych (więcej na temat wdrażania ERP).

Jednym z większych i bardziej znanych producentów oprogramowania do zarządzania firmami jest SAP. Wystarczy zresztą spojrzeć na listę jego klientów, na której można znaleźć największe światowe firmy. System ERP firmy SAP gwarantuje całościowe wsparcie dla wszystkich biznesowych procesów, ma bardzo duże możliwości konfiguracyjne, a oprócz tego oferuje specjalistyczne moduły, umożliwiające obsługę nietypowych procesów.kruszywo (sprawdź więcej)

Ale oprogramowanie SAP to nie tylko sam ERP, to również wiele innych dodatkowych narzędzi które współpracują z głównym systemem. Duża część przedsiębiorstw mających uruchomiony ten system zdecydowała się także na uruchomienie SAP CRM – zobacz szczegóły. Dzięki temu, że są to produkty jednego producenta, to są one w pełni zintegrowane i korzystają ze wspólnych danych. Przez wykorzystanie tak zaawansowanych narzędzi można nie tylko prowadzić firmę na należytympoziomie, lecz dokładnie to samo zapewnić w kontaktach z kontrahentami.