Jak zwiększyć efektywność – nowoczesne napędy liniowe gwarancją sukcesu na zautomatyzowanie pracy produkcji

Większość z nas prawdopodobnie słyszało nie raz z przeróżnych mediów, ile kosztuje zastój produkcji. Dla poważnie liczących się na rynku graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Stosowanie właściwych urządzeń do produkcji może wywołać odwrotny skutek – miliony zysków. W jaki sposób?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w współczesnych czasach najważniejszym wyznacznikiem, decydującym o zysku ze sprzedaży jest cena. Im niższa, tym większe szanse pozyskania potencjalnych odbiorców.proponowany tekst – skorzystaj z oferty na pręty zbrojeniowe-> opinie na nasz temat -Żeby więc zyskać dzisiaj klienta, należy być szybkim i wysoce wydajnym. (śruby trapezowe) Plan jest jak najbardziej możliwy do realizacji, jeśli zdecydujemy się na innowacyjne napędy liniowe.

Napędy liniowe wykorzystywane są prawie w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Wykorzystywane są one, m.in, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulowania materacy. Świetnie odnajdują się w przypadkach, w których mamy do czynienia z masowym pakowaniem produktów. (łożyska liniowe) Uwzględniając ich ciche funkcjonowanie jak również brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe znajdują zastosowanie coraz częściej do aplikacji potrzebujących sterylności Dlatego też ich użycie również w przemyśle spożywczym czy medycznym. Napędy liniowe wykorzystywane są także w mechanizmach odpowiedzialnych za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, jak i również – a może głównie – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Poprzez napędy liniowe firmy produkcyjne są w stanie o wiele bardziej powiększyć i zautomatyzować wiele prac produkcyjnych, co także przekłada się na zwiększoną efektywność urządzeń produkcyjnych, ale też zmniejszoną pracę człowieka. W wielkim skrócie mówiąc, dzięki wykorzystaniu napędów liniowych jesteśmy w stanie wyprodukować więcej za mniejszą cenę w tym samym zakresie czasowym.

Ile kosztują napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Nowoczesne napędy liniowe oparte o silniki liniowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich koszt nabycia jest zbliżony do tradycyjnych napędów liniowych- Bibus Menos. Ale różni je natomiast gotowość do dłuższej pracy przy znacznie większym obciążeniu. Natomiast prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, zaś w metrach na sekundę. Zdaniem ekspertów, z czasem napędy liniowe zbudowane na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to dzięki – przede wszystkim – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.