Jak zrobić chociażby niewielką karierę w muzyczną?

Porady dla planujących nareszcie wypromować prowadzony przez siebie band. No wiadomo: bandów jest dużo więcej, niż aptek, szmateksów czy lokali z kebabem w naszych miastach. Jednakowoż ogromna konkurencja na rynku muzyki w żadnym przypadku nie może nas zbytnio sparaliżować.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Chociażby z tego powodu, że należy uwierzyć we własne talenty. Zapewne najczęściej ta wiara jest w zupełności bez pokrycia w rzeczywistości, lecz nawet jeżeli nie zrobimy ogromnej kariery jak Leonard Cohen, Slash (komentarze i filmy) bądź SOAD, to przynajmniej spędzimy miło wolny czas, zapewne poznamy sporo interesujących osób.

Gdy człowiek funkcjonuje w muzyce, nawet chodzi o czystą amatorkę, i tak ma możliwość rozszerzyć swoje horyzonty, znajomości, zdolności towarzyskie. Nie można się zbytnio napalać na karierę, bo świat rozrywki jest zły, lecz trzeba spróbować. Najbardziej istotne jest to by nieustannie trenować. Eric Clapton jest doskonałym gitarzystą – jednakowoż ciągle ćwiczy, muzyka to jego pasja, ale również ciężka praca. Chociaż gdy będziemy od samego początku zakładali, że traktujemy granie jako typowo zarobkową pracę, zapewne będziemy zmanierowani, a to naprawdę nic fajnego.

Idealny scenariusz to grywanie z własnymi przyjaciółmi, posiadanie celów, ale mimo wszystko to wszystko jest do pewnego okresu czasu dla funu. Np. System Of A Down (czytaj o albumach i koncertach) tak zaczynał. Ormianie zamieszkujący USA byli przyjaciółmi, lubili muzykę, zapewne nie zakładali, że po niedługim czasie odniosą niesamowity sukces.

Jeśli stwierdzisz, że opublikowane w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź jeszcze szczegóły w linku aktualne oferty pracy w holandii. Znajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Choć w tym momencie akurat mała adnotacja – jęz. przez nas używany jest piękny, ale jeśli marzy się nam wielka kariera, niezbędna jest wytrwała nauka angielskiego. Wielu polskich wykonawców nagrywa w angielskim – jednakowoż cóż z tych starań, skoro trudno nie dostrzec, że ogromnym kłopotem jest akcent? Wiadoma sprawa: kiedy gadamy z Brytyjczykami, Australijczykami bądź choćby Hindusami nie powinniśmy wstydzić się swojego akcentu, ponieważ nie ma uniwersalnego sposobu wypowiadania się. Jednakowoż akurat w przypadku śpiewu, ciężko nie podśmiewać się z akcentu przez pewnych muzyków. To pewnik.