Jak wydać ebooka?

Sporo jest osób, które piszą jedynie do szuflady. Nierzadko wybitne dzieła nie mogą ujrzeć światła dziennego, gdyż ich autorzy nie wiedzą, co zrobić, aby ich książka została wydana. Okazuje się jednak, iż w dzisiejszych czasach warto postarać się o spełnienie literackiego marzenia, ponieważ wydanie książki nie jest już tak karkołomne i drogie, jak dawnej.

księgarnia

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli choć raz przemknęło Ci przez głowę pytanie, jak wydać książkę, oznacza to, że lubisz pisać. Może się okazać, że nawet piszesz z polotem i udałoby Ci się przekonać do swojej twórczości znaczne grono czytelników. Tego jednak nie sprawdzisz, dopóki nie wydasz własnej książki. Jak się za to zabrać? Jest kilka opcji do wyboru, każda z nich posiada oczywiście wady i zalety i zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób sprawić, aby książka ujrzała światło dzienne, musisz określić swoje możliwości ekonomiczne, lecz także – zdolności marketingowe. Jedną z powszechnie stosowanych możliwości wydania książki jest rozesłać ją do różnych wydawnictw. Najpotężniejsze wydawnictwa w całości pokrywają koszty wydania i reklamy, ale bardzo trudno jest zdobyć ich zaufanie, zwłaszcza debiutantom. Większe szanse mają oni w niewielkich wydawnictwach, tam natomiast najpowszechniej stosowaną formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez autora.

Jeżeli jesteś otwarty na nowe dane na przedstawiane zagadnienia, to przenieś się do źródła (https://www.rego-bis.pl/dojazd-wlasny/), a odnajdziesz tam istotne wiadomości, które będą bardzo pożyteczne.

Jeżeli nie dysponujemy kilkoma tysiącami złotych, warto dowiedzieć się, jak wydać ebooka. To najszybszy i najprostszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak z dodatkowym nakładem pracy, ponieważ należy samodzielnie zaprojektować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zatroszczyć się o promocję – kontakt.

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę któregoś z wydawnictw internetowych, których w ciągu ostatnich lat powstało naprawdę wiele. Za niedużą opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika i edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa albo księgarni wysłać plik tekstowy zawierający treść książki. Jeśli decydujemy się na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne spreparowanie ebooka, można skorzystać ze specjalnych kreatorów online, prace postępują wówczas prędzej i sprawniej. Jeżeli z kolei jesteśmy zwolennikami tradycyjnych książek, w witrynach większych i małych wydawnictw znajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, ile stron należy nadesłać oraz na jaki adres, jak przedstawiają się warunki ewentualnej współpracy i jak długo oczekuje się na odpowiedź wydawnictwa – polecany link .