Jak wspierać instytycje pożytku publicznego?

Jedną z rzeczy, jakich nie można uniknąć, jest płacenie podatków. Urzędy skarbowe bardzo chętnie wyciągają ręce po każdy grosz, jaki uda się komuś zarobić. Czy prowadzi się swój biznes, czy robi na etacie, we wszystkich tych przypadkach trzeba zapłacić podatki

.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Lecz w naszym systemie podatkowym jest jedna rzecz, która obliguje urząd skarbowy do zrobienia przelewu, to znaczy 1% dla opp, który można wykazać na rozliczeniu rocznym. Jak mówią podatkowe przepisy, każda osoba fizyczna będzie mogła przekazać jeden procent podatku, który się należy jakiejś organizacji pożytku publicznego (naratunek.org – przekaż 1% dla opp).

Interesują Cię gadżety? Zatem bądź na bieżąco (http://www.iurico.pl/)! Dlatego warto przeczytać kolejny artykuł na interesujący nas temat, żeby dotrzeć do bardziej szczegółowych informacji.

Wybraną organizację należy wpisać w odpowiednim miejscu na podatkowym zeznaniu, a skarbowy urząd w odpowiednim czasie sam przeleje wykazana kwotę na rachunek bankowy wybranej organizacji. Lecz nawet niewielka pomyłka podczas wypełniania zeznania sprawi, że skarbówka z chęcią odmówi przekazania tych pieniędzy, dlatego też bezwzględnie należy zasięgnąć informacji, jak wspomóc organizacje opp, aby nie zrobić błędu.

Jeżeli rozliczenie wykaże jakiś podatek do zapłacenia, to można wesprzeć jednym procentem tego podatku jedną z instytucji (terminy i wskazówki). Jeśli ktoś się będzie na to decydował, to na samym początku musi wybrać jedną z z organizacji publicznego pożytku. Wykaz ich jest dostępny na rządowych stronach, a w zeznaniu wystarczy wprowadzić numer KRS, jaki każda instytucja musi mieć. Na jednym zeznaniu można wspomóc tylko jedną z organizacji, niestety nie można wpisać dwóch lub więcej numerów KRS, trzeba więc porządnie przemyśleć, kto dostanie pieniądze. Przy wypełnianiu deklaracji w odpowiednich polach wpisuje się kwotę, jaką chce się podarować, przekraczać ona nie może jednego procenta należnego podatku. Jeśli ktoś chce określić precyzyjniej, na co tak naprawdę będą przeznaczane pieniądze, to także może wykazać w swoim zeznaniu. W nim można podać, żeby obdarowywana organizacja wykorzystała podarowane pieniądze na konkretny cel, lecz końcowy efekt należeć i tak będzie do niej, oczywiście przy uwzględnieniu statusu.