Jak uzyskiwać to, co założyliśmy? Jak realizować założone sobie cele? Odpowiedź jest dosyć intrygująca

Codziennie coś nowego, pojawiają się i znikają koncepcje, myśli, postanowienia. Codziennie uciekają myśli i plany, których niestety nie udało się nam zrealizować, na które nie starczyło czasu, siły lub ochoty, takie które były w planach, ale teraz są odłożone na zawsze. Takie dylematy pojawiają się w każdej dziedzinie naszego życia, jak to się dzieje?

salon

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków
Najbardziej oczywiście ujmując sprawę nie ma w tym nic specjalnego, gdyż brakuje nam czasu tylko na te plany, musimy się zajmować życiem. Ile razy już na przykład sobie przyrzekałeś, że w końcu zrobisz remont firmy Bautec – (rusztowania w łodzi) mieszkania, a potem wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe – . A dalej ten plan oczekuje na realizację.

Co zrobić w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jednoznaczna, ale może się nie spodobać osobom, które są świadome tego. Tak, zmobilizować się i zrealizować to, co postanowione. Tak naprawdę to nie jest specjalnie trudne, ale co wynika z doświadczenia wielu ludzi już właśnie w tym momencie podejmuje rezygnację. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się terminami, postanowieniami, których i tak nie zrealizujemy, lepiej wypisać na kartce chociażby trzy rzeczy, które planujemy zrobić w najbliższym czasie.

I co najważniejsze, żeby był jakiś pożytek z tego trzymać się swoich planów, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mają to być realne zadania do zrealizowania to dobierzmy odpowiednią skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego na ten cel, czasu. Jak będziemy remontować mieszkanie to przecież trzeba przewidzieć na to o wiele więcej czasu niż na niewielką korektę, przykładowo wymianę mebli do salonu.

salon

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE

Róbmy tak z innymi rzeczami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia (przejdź do strony).

Możliwe, że nie jest tak efektowny, jak ten,zakładający, że w jakiś magiczny sposób wprowadzimy w życie wiele ambitnych projektów. No tak, interesująco to brzmi, ale naprawdę mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o wielkich planach, a w konsekwencji żadnego nie wcielić w życie, zdrowiej skupić się konkretnie na paru projektach, które można całkowicie zrealizować. Po zrealizowaniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.