Jak rozpocząć przygotowania do sezonu snowboardowego? O jakich kwestiach trzeba pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Kiedy przychodzi sezon to każdy snowboardzista powinien się właściwie dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o kondycję oraz przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Faktycznie to nie sztuka ubrać się żeby było, prawdziwa sztuka to ubrać się w ten sposób, żeby żadne warunki atmosferyczne nie były dla nas zaskoczeniem. Podstawa ubioru to z pewnością kurtki snowboard, rękawice, spodnie, czapka oraz bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W ciężkich warunkach, szczególnie kiedy występuje mroźny wiatr bardzo przydatna jest też osłona twarzy pod postacią bandany lub neoprenowej maski. Aktualnie na rynku jest bardzo dużo godnych uwagi i solidnych produktów, są jednocześnie ciuchy markowe, za jakie powinniśmy sporo zapłacić, ale i mniej znane, więc na pewno powinniśmy przemyśleć, czego właściwie oczekujemy. Spodnie snowboardowe są podstawą każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc muszą spełniać dwa najbardziej ważne zadania. Nie mogą przemakać, a także powinny być ciepłe. Aktualne rozwiązania techniczne są naprawdę bardzo zaawansowane, tak więc spodnie stworzone są z tkanin wodoszczelnych, odpornych na wiatr i jednocześnie mają membranę oddychającą. Niezwykle ważne są również buty snowboardowe. Buty takiego typu możemy podzielić na twarde oraz miękkie.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to do sprawdzenia (http://statkiempotrawie.com/) są nowe treści na stronie, którą stworzyliśmy pod poniższym linkiem.

Dodatkowo mają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jak w opisie buta znajduje się informacja, iż konkretny model ma flex 5/10, to znaczy, iż w dziesięciostopniowej skali posiada twardość 5, co oznacza, że jest tak naprawdę średniomiękki. Im wyższy flex, czyli im w większym stopniu twarde buty, tym bardziej korzystne „czucie” deski, co oznacza możliwość bardziej profesjonalnego kontroli nad nią.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej ważna i wybierana jest także bielizna termoaktywna. Dzięki wspaniałym właściwościom może utrzymać optymalną temperaturę ciała bez znaczenia jakie są warunki pogodowe, utrzymuje jednocześnie świetny mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny gwarantuje właściwą i przypasowaną bardzo dobrze rozciągliwość, kształt i wsparcie dokładnie w tych miejscach, gdzie jest to niezbędne. To tyle jeśli chodzi o ubranie, zawsze jednocześnie powinniśmy pamiętać o najlepszym przygotowaniu kondycyjnym i wybraniu najlepszych, pod kątem technicznym aspektów, jak wiązania do snowboardu.