Jak pozyskać dotacje na otworzenie działalności gospodarczej?

Każdy, kto chce pracować na własny rachunek i założyć swoje przedsiębiorstwo, powinien zainteresować się tematem, jakim jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Fundusze można otrzymać z adekwatnych programów, jeśli tylko spełnimy zapisane w nich wymogi. W jaki sposób w związku z tym można się o nie ubiegać?

Firma na rynku międzynarodowym, a ryzyko walutowe

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Należy rozpocząć od tego, iż dotacje unijne są przeznaczone dla każdego oraz nie ma znaczenia płeć, wiek czy wykształcenie. Kluczowy jest sam zamiar, a więc przedsiębiorstwo, nad którym chcemy pracować. Szczegółowych informacji najlepiej jest szukać na portalach internetowych konkretnych programów, ponieważ tutaj też możemy uzyskać dane kontaktowe niezbędne do zapytania o problematyczne sprawy czy nie do końca jasne warunki.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij na odsyłacz do artykułu (https://inter-instal.com/550-sprezarki-i-kompresory-klimatyzacji-samochodowej), w tamtym miejscu zapewne znajdziesz jeszcze więcej danych na problem, który Cię zaciekawił.

Sama procedura trwa dość długo, bowiem należy zebrać wszystkie pożądane dokumenty, złożyć formularze, natomiast po zakwalifikowaniu się do następnego etapu – umówić się z doradcą zawodowym oraz przejść konkretne kursy. Końcowym etapem starań jest opracowanie biznesplanu, który jest oceniony i zaakceptowany albo nie. Jeśli decyzja będzie pomyślna, pieniądze przelewane są na nasze konto. Czasami do podpisania umowy potrzebni są np. żyranci, jednakże nie zawsze jest to obowiązkowe, toteż dobrze jest zawczasu spytać się o szczegóły dotyczących tej sprawy.

Jak dużo można otrzymać? Z reguły jest to około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze, które właściciel pozyska, może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, np. na zakup maszyn, profesjonalną reklamę lub dostosowanie wynajętego lokalu do potrzeb prowadzenia przedsiębiorstwa. Wydatki dobrze jest dokładnie rozplanować, aby pieniędzy starczyło na wszystkie potrzeby.

Można również starać się o fundusze unijne na rozwój firmy, których pozyskiwanie wygląda w analogiczny sposób. Dzięki funduszom otrzymanym zgodnie z zaprezentowaną drogą można owocnie zacząć swoją działalność albo – jak przed chwilą wspomniano – inwestować w już istniejące przedsiębiorstwo. Początkowy kapitał oraz wsparcie finansowe w dalszym etapie ma niejednokrotnie niezwykle duże znaczenie w osiągnięciu sukcesu, toteż warto dowiedzieć się więcej na temat funduszy unijnych, aby jak najszybciej rozpocząć starania o nie oraz zrealizować swoje marzenia o prowadzonej firmie.
BANK BGŻ