Jak legalnie złomować auto? Sprawdź, co musisz zrobić

W Twoim garażu jest samochód, którym od dawna nie jeździsz, gdyż pojazd nie jest zdatny do użytkowania? Z jednej strony trudno jest ci się go pozbyć, przede wszystkim ze względów sentymentalnych, ale z przeciwnej – nie jest ci do niczego potrzebny i tylko zajmuje miejsce, jakie można by przeznaczyć na coś innego, np. schować kosiarkę, która stale stoi na dworze oraz może wkrótce zardzewieć, szczególnie, gdy zacznie padać deszcz.

By legalnie pozbyć się pojazdu, konieczny jest autozłom Tarnów.Co trzeba zrobić, jeżeli chciałbyś oddać tam swoje auto?

Auto złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze to przyszykować właściwe dokumenty, jakie trzeba przedstawić, gdy niezbędne nam będzie złomowanie samochodów łódź. Pierwszym z nich jest oczywiście dowód osobisty, którym musimy się wylegitymować w pierwszym kroku, by stacja demontażu mogła spisać wszystkie dane. Jeżeli kasacją trudni się inna osoba, konieczne jest specjalne zezwolenie podpisane przez właściciela. Bez niego nie będzie można nic zrobić, toteż zatroszcz się o to odpowiednio wcześniej oraz schowaj do portfela, by nie okazało się, iż zostawiłeś ten dokument w domu.

W wypadku, gdy pojazd zarejestrowany jest na prowadzone przedsiębiorstwo, musisz mieć stosowne dokumenty z firmy oraz upełnomocnienie, że jako przedstawiciel określonego zakładu możesz przekazać auto zabudowa lawety do złomowania. Ostatnimi dokumentami są dowód rejestracyjny i karta pojazdu. Czasami jednak może się przydarzyć, iż dowód rejestracyjny był zatrzymany przez policję. Co wtedy zrobić? Potrzebne będzie zaświadczenie z wydziału komunikacji bądź kopia dowodu rejestracyjnego, naturalnie stosownie poświadczona.

Gdy zgromadzisz wszystkie wymagane dokumenty, możesz zadzwonić do stacji demontażu, aby zabrała twój samochód. Większość stacji oferuje swoim klientom nadmienioną usługę, dlatego nie będziesz musiał martwić się o transport auta, zwłaszcza, gdy nie jest już możliwe jego uruchomienie.

Stacja wydaje specjalne zaświadczenie o demontażu, jak również unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Jeśli zatem interesuje cię złomowanie samochodów Poznań, powinieneś mieć na uwadze firmy, profesjonalnie parające się opisanym tematem.

Nie zapominaj, by wybierać zakłady, jakie działają legalnie, tylko wtedy będziesz mieć pewność, że złomowanie będzie przeprowadzane z zachowaniem zasad oraz w zgodzie z dobrem środowiska.