Jak idealnie dopasować ćwiczenia na gitarę?

Początkujący miłośnicy grania na gitarze nierzadko zadają sobie pytanie, od jakich utworów zacząć naukę i na jakich utworach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się porządnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, bo nauka konkretnych piosenek lub ich fragmentów jest tylko pewnym etapem w edukacji. Poprawne zagranie jakiegoś fragmentu piosenki może oczywiście być bardzo nakręcające jednak trzeba pamiętać także o tym, że rzeczywiście istotną rzeczą jest także praca nad techniką oraz umiejętnym poznawaniu teorii muzyki.

na koncercie Red Hot Chilli Peppers

Autor: Julie Vazquez
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynie w taki sposób będziemy mogli w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego energię, która dodatkowo będzie ciągłą edukacją i poszerzaniem swojej wiedzy o muzyce oraz o graniu na samej gitarze. Pamiętajmy, że aby zagrać świetnie jakiś utwór musimy posiadać faktycznie o wiele wyższe umiejętności techniczne. Jedynie wtedy uda nam się świetnie zabrzmieć, jeśli za piosenką, którą wykonujemy kryć się będzie energia wynikająca świadomego opanowania materiału.

koncert rockowy

Autor: Lunchbox LP
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze jednak należy od czegoś zacząć. Warto połączyć praktykę techniczną z edukacją teoretyczną i realizowaniem wszystkiego w trakcie uczenia się określonych solówek. Dobór utworów wśród młodych gitarzystów elektrycznych musi być dopasowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak na pewno należy wybrać takie zespoły, które posiadają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i bardziej wymagające solówki, żebyśmy mieli za czym gonić. Bardzo często zaczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet wycinają świetne rockowe sola, a poza tym znajdziemy tam mnóstwo dość prostych riffów i motywów.

Innym zespołem, o którym warto pamiętać przy wyborze swojego początkowego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy nieco już zapomniany Rage Against The Machine. Piosenki tych zespołów są nierzadko oparte na powtarzających się riffach, które należą do wyjątkowo trudnych a poza tym gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa na początku miesiącami.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odsyłacz do www (http://www.iluzjonistapiotrmalanowski.pl/), a przeczytasz informacje na omawiany temat, który niewątpliwie Cię zafascynują.

W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy natomiast dużą ilość łatwych riffów wspartą często prostym graniem akordowym, co dobre będzie na sam start w praktykowaniu pierwszych piosenek.