Jak dobrze ubezpieczyć samochody ciężarowe? Jest wiele kryteriów dobrego wyboru ubezpieczyciela, dowiedz się na jakie aspekty zwrócić uwagę

Przewoźnicy muszą uiścić opłatę za kupno oraz rejestrację zakupionych pojazdów, jednak nie są to jedyne koszty. Prowadząc firmy zajmujące się jedynie transportem lub inną działalność gospodarczą z użyciem samochodów ciężarowych, właściciele takich firm muszą się liczyć z kosztami wynikającymi z częstego ich używania, jak i z ubezpieczeniem swoich samochodów.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zakład pracy ma pojedyncze sztuki aut, to cena ich ubezpieczenia raczej nie zrujnuje finansów firmy, ale jeżeli jest to firma stricte przewozowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie stanowiło znaczny wydatek. Z pewnością właściciele takich pojazdów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić uzależniona jest od różnych elementów: regionu, ale niestety przede wszystkim od firm sprzedających ubezpieczenia, których oferta jest mocno zróżnicowana. Właściciele firm spedycyjnych powinni dokładnie ją prześwietlić – ubezpieczenia komunikacyjne.

Zakres ochrony ubezpieczenia OC jest ustawowo dobrze zdefiniowany, dlatego produkt finalny jaki oferują firmy ubezpieczeniowe, jest ten sam, ale kwota do zapłaty jest już różna u różnych ubezpieczycieli. Żeby dokonać wyliczeń jak i pewnych porównań cen ubezpieczenia OC samochodu dostawczego, trzeba przyjąć konkretne kryteria dotyczące samochodu, właściciela jak i regionu, gdzie firma świadczy swoje usługi. Rozbieżności w kwotach ubezpieczenia są spore, dlatego zagadnienie finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnie – w zależności od czynników na które są dla nas ważne – polecane ubezpieczenia komunikacyjne.

Samochody ciężarowe

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo potrzebna jest analiza rynku ubezpieczeniowego. Jedni ubezpieczyciele uznają historię przebiegu ubezpieczenia, inni niekoniecznie – niestety wtedy cena ubezpieczenia gwałtownie idzie w górę. Poza tym trzeba mieć na uwadze, iż zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe patrzą na to, czy ciężarówka należy do jednej osoby mającej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeśli jest to spółka, to kwota ubezpieczenia OC będzie większa. Ubezpieczenie AC to już zupełnie inna sprawa. Jest ono o wiele droższe i bardziej zróżnicowane. Dobrze jest zawierać umowy na takie ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nadprogramowe OCP i OCS.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to oceń (http://www.notariuszpokojski.pl/) inne równie ciekawe witryny, które posiadają nie mniej absorbujące informacje.

Ze szczegółami tych ubezpieczeń najlepiej zapoznać się bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego.