Gdzie spędzać ciekawe ferie nad jeziorem?

Urlop to czas, w którym chcemy jak najbardziej odpocząć i wyzbyć się stresu. Oczywiście każdy ma różne preferencje i dla jednych będzie się to równało z chodzeniem po górach lub intensywnym zwiedzaniem, dla innych z kolei perfekcyjne będzie leżenie się na plaży i moczenie w wodzie.

W Polsce niemal każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kraj jest bardzo różnorodny i oferuje wiele wrażeń. Jeżeli preferujemy wakacje nad jeziorem, dobór miejsc mamy ogromny. Gdzie warto pojechać?

jezioro

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne pierwszym miejscem, jakie przychodzi na myśl są Mazury, a dokładniej Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych. Znajdują się tam znane jeziora, takie jak Śniardwy czy Mamry. Miłośnicy żeglugi z pewnością powinni odwiedzić te miejsca. Interesujące jeziora znajdziemy jednak w niemal każdej części (filtr stożkowy) kraju. Na przykład należy wspomnieć o jeziorze Ciecz, które położone jest w województwie lubuskim. Jest ono naprawdę czyste i głębokie, perfekcyjne do wypoczynku. Ma ono także interesujące zabarwienie dna, które sprawia, że akwen wydaje się jeszcze ładniejszy.

Popularne jezioro w województwie wielkopolskich to Jezioro Dominickie w Boszkowie. Świetnie sprawdza się jako miejsce kąpieli, gdyż dno pogłębia się naprawdę łagodnie. Kolejnym miejsce, w którym można spędzić niezapomniane wakacje nad jeziorem są oczywiście Kaszuby. Pojezierze Kaszubskie gwarantuje wiele jezior o rozwiniętej linii brzegowej, wiele atrakcji jednocześnie dla osób, które preferują po prostu pływać, jak i takich, które uprawiają sporty wodne. W wielu miejscach nad jeziorami, w całej Polsce, można wynająć domki, które idealnie sprawdzają się jako miejsce noclegu. Często domki leżą w bardzo niewielkiej odległości jeziora. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dodatkowo rezerwując domek odpowiednio wcześniej lub wyjeżdżając grupą, można rzeczywiście zapłacić niedużo. Istnieje także niemal zawsze możliwość rozłożenia namiotu, co maksymalnie obniży cenę wycieczki. Jeżeli więc lubimy spanie pod namiotem, jest to idealne rozwiązanie. Zobacz wszystkie oferty: [link].

Wakacje to czas, na który wszyscy czekają z ogromną niecierpliwością, dlatego też chcemy, żeby były to chwile naprawdę udane. Wakacje nad jeziorem to doskonały wybór, szczególnie kiedy pogoda dopisze przez cały czas trwania urlopu. Najistotniejsze jest całkowite zrelaksowanie się i pozbycie stresu. Tafla jeziora, cudowne krajobrazy, interesujące lasy i plaże obok jezior z pewnością sprawią, że będziemy mieć świetne samopoczucie. Dodatkowo aktywność w czasie uprawiania sportów wodnych czy pływania wpłynie dobrze również na nasze zdrowie. Zdecydowanie warto korzystać z takiej formy odpoczynku.