Gdzie się udać żeby wynająć auto dostawcze?

Samochody zaopatrzeniowe wykorzystuje się przede wszystkim do przesyłu produktów w niedużych przedsiębiorstwach bądź w zawodowej flocie firm logistycznych. Są czasem okoliczności, kiedy i przeciętnemu Kowalskiemu przydałby się podobny pojazd. Na przykład wtedy, gdy organizuje przenosiny do innego domu czy mieszkania, lub przewiezienie większych zakupów.

Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych

W takiej sytuacji prawdopodobnie powinien zapewne skorzystać z dostawy do domu oferowanej przez fachowców lub sklep. Jednak po zapoznaniu się z cennikiem często intensywnie myślimy, czy warto wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić tą kwestię nieco inaczej? Jak wygląda wynajem samochodów dostawczych rzeszów? Czy procedura wynajmu jest inna od wynajmu osobówki? Jedno z pierwszych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jak długo potrzebny nam będzie tego rodzaju auta? Osobie prywatnej, okazyjnie, może się to średnio opłacać, ponieważ firmy, które posiadają w swoim parku takie samochody na wynajem wolą podpisywać umowy na długoterminowe. Na przykład młodej firmie wykonawczej, która potrzebuje samochodu do przewozu materiałów budowlanych na plac budowy lub wozić na nią swoją ekipy fachowców. Jeśli osoba prywatna chciałaby pożyczyć duży samochód transportowy, była by zmuszona równocześnie wynająć kierowcę z odpowiednim prawem jazdy lub wykupić usługę wynajmu auta razem z kierowcą.

Czy podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie etykiety wrocław, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Należy także wiedzieć, że wynajem auta dostawczego na krótko jest znacznie droższy niż na długi czasu.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie z opinią właścicieli firm które wynajmują auta zainteresowanie wynajmem aut dostawczych w ramach umów długoterminowych robi się coraz popularniejsze. W najgorętszych okresach w roku, na rezerwację trzeba czekać nawet miesiąc. Przedsiębiorcom realizującym różnorodne kontrakty nie opłaca się kupować samochodu dostawczego na okazyjne zadania transportowe. Bywa też, że firmy transportowe, które posiadają własną flotę potrzebują ekstra aut i zgłaszają się w tym celu do wypożyczalni. Takie pojazdy muszą często uzyskać do dostawcy pozwolenie na wyjazd za granicę.

Jeśli Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę wielkiego tira może wybrać furgon bądź bus. Dużą popularnością cieszą się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na wieloosobowe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim pojazdem wygodnie zabierzemy całą rodzinę na udane wakacje objazdowe.