Gdy nasz stan psychiczny jest gorszy z dnia na dzień to do kogo musimy się udać?

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty? Kim są ci specjaliści oraz czym tak właściwie się zajmują? To kluczowe pytania, bo dosyć często nie wiemy, z czym i do kogo pójść, kiedy mamy problem.

Zacznijmy od psychologa. Jest nim specjalista, który zaliczył 5-letnie studia magisterskie z psychologii. podczas studiów uczył się przeważnie, jak skonstruowana jest oraz jak działa psychika człowieka
ludzka, co rządzi jego zachowaniem oraz emocjami, jak funkcjonują społeczeństwa oraz różnego rodzaju grupy osób. Psycholog musi opanować sposoby przeprowadzania oraz interpretowania testów psychologicznych. na studiach wybierają specjalizację, mogą w związku z tym kształcić się w psychologii z działu społecznego, klinicznej albo też międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

Zależnie od dokonanego wyboru student przygotowuje się do innego zajęcia, dlatego też każdy absolwent psychologii posiada trochę inną wiedzę. Same natomiast studia psychologiczne nie przygotowują całkowicie do niesienia pomocy psychologicznej osobnikowi choremu i komuś cierpiącemu. Do takiej pracy konieczna jest z reguły dodatkowa wiedza i praktyka, a także zalecana jest własna terapia, głównie z tego powodu, aby własnych problemów nie przenosić na innych klientów. Dość często więc absolwent psychologii (gabinet psychoterapii wrocław) kształci się dalej oraz uzyskuje kolejne stopnie specjalizacji we własnym zawodzie, jakimi mogą być psycholog kliniczny albo psychoterapeuta. W dużej ilości miejsc można skorzystać ze wsparcia tego typu specjalisty, jak na przykład szukamy dobrego specjalisty, jak psycholog Wrocław oferują bardzo wiele tego typu gabinetów. Zobacz gabinet psychologiczny Charakterownia.

Psychoterapeuta natomiast to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

jaka ukończyła stosowne szkolenie, ale już po uzyskaniu stopnia magistra psychologii. Szkolenie takie trwa najczęściej cztery lata, organizuje się je w różnych nurtach teorii. Najpopularniejsze szkoły terapeutyczne to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza i humanistyczna. Różnią się tak naprawdę założeniami oraz technikami pracy z pacjentem. Każda natomiast ma wspólny cel, to znaczy pomoc klientowi poprzez kontakt, rozmowę oraz ćwiczenia w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. Psychoterapeuta prócz wiedzy odnośnie psychopatologii człowieka, ma też wiedzę i doświadczenie, jak przeprowadzać sesje psychoterapii. Podobnie, jak psycholog przyjmuje w całej Polsce, szczególnie jak psychoterapia Wrocław są doskonałą destynacją. Więcej informacji – charakterownia.pl/jak-pomagam/.