Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde dziecko. Jakie dostępne są rodzaje domków i jaki warto zakupić?

Każde z dzieci marzy o swoim domku do zabaw. Przyjemnie w nim po prostu przebywać, bawić się, zapraszać koleżanki i kolegów. To wspaniałe miejsce na kryjówkę, a czasem to przecież jest ważne dla wielu naszych pociech. Domki ogrodowe maja sporą popularność, pozostaje jednak pytanie, jaki rodzaj domku wybrać? Jakie mamy domki dla dzieci?

domek na drzewie

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś tego typu domek to było marzenie dla wielu dzieci. Podobnie było z różnymi rzeczami służącymi do zabaw, dla chłopców pojazdy dla dzieci (), dla młodych dziewcząt – lalka Barbie (). Jednak, na domek mogli pozwolić sobie nieliczni. By takie samemu wykonać rodzice musieli posiadać zdolności, by domek był bezpieczny a do tego miał estetyczny wygląd. Dzisiaj łatwo można kupić taki domek, a wybór jest ogromny. Ceny zależne są od gabarytów domku, jak i użytych surowców lub konstrukcji..

Najtańszy domek można już kupić za około 300 zł, jeśli natomiast chcielibyśmy bardziej profesjonalny z różnymi udogodnieniami, to cena może sięgać nawet 2000 zł. Nie bierzmy najtańszego egzemplarza, bo wtedy zaoszczędzimy jedynie na bezpieczeństwie, a na takich rzeczach przecież nie można oszczędzać.

Domek dla najmłodszych może mieć rożną wielkość, zależy to od liczby pociech, które zamierzają się w nim bawić. Dla maluchów, od 1 do 3 lat dobre będą domki o małych rozmiarach, czyli 100x100x100 centymetrów.

Jeżeli na omawiany temat posiadasz zapytania, to poznaj więcej informacji (https://proformasport.pl/produkty/) na przedstawiane zagadnienie, klikając tu – informacje będą na pewno wartościowe.

Dla starszych dzieci, od 3 lat lepiej już zapewnić bardziej komfortowe warunki, odpowiednie będą te o rozmiarach 150x150x150 centymetrów. Starsze dzieci powinny mieć domek o wymiarach 200x200x170 centymetrów. Rzecz jasna, rozmiar domku jest rzeczą względną, ale dobra jest tu reguła, że im więcej przestrzeni, tym lepiej.

Okazałe domki posiadają co najmniej parę metrów długości i szerokości. Wybór jednak nie zależy jedynie od potrzeb naszych pociech, lecz także od powierzchni ogrodu jak i ceny. Domek można złączyć z innymi elementami, jak piaskownica czy plac zabaw. Do domków możemy zakupić jeszcze inne akcesoria, jak meble dla dzieci. Wiedzmy jednak, że niezmiernie istotne są przede wszystkim kwestie bezpiecznego użytkowania. Kupowany domek musi mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Mimo to, zawsze musimy się upewnić czy całość nie ma pęknięć, niebezpiecznie odstających elementów albo ostrych krawędzi.