Do jakich celów wykorzystywany jest gaz ziemny w naszych domach i mieszkaniach, jak dobrze zmienić jego dostawcę.

Gazowe instalacje znajdują się w zdecydowanej większości mieszkań, domów i obiektów przemysłowych. Gaz stosuje się na przykład do podgrzewania wody, przyrządzania potraw czy nawet ogrzewania mieszkań i domów.

otwarta książka

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Za to przemysłowe zakłady stosują to paliwo także w celach grzewczych, lecz niejednokrotnie także do procesów produkcyjnych. gaz ziemny doprowadza się do budynków przy pomocy specjalnych rurociągów, lecz często transportuje się go także w mniejszych i większych butlach. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku, kiedy z jakiegoś powodu nie będzie możliwości położenia niezbędnej instalacji, a jednak jest konieczność skorzystania z tego paliwa. Wprawdzie cena za gaz dostarczany w takiej formie będzie nieco wyższa, lecz przynajmniej jest możliwe używanie go w różnych miejscach.

ZUS

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Co do cen, to obecnie zarówno klienci indywidualni jak i firmy mają duże możliwości wyboru. Przed kilku laty rynek gazowej energii uwolniono, dzięki czemu każdy może wybrać podmiot odpowiedzialny za sprzedaż tego paliwa. Co istotne, będzie to dotyczyło jedynie samej sprzedaży, bowiem dystrybucja pozostaje bez zmian. Z takich też powodów jednym z podstawowych argumentów, jakie będą zachęcały do zmiany są zwyczajnie niskie ceny, jakie proponuje spółka obrotu gazem – . Sam proces zmiany jest prosty i nie wymaga załatwiania jakiś bardziej skomplikowanych formalności.

Wystarczy podpisać jedynie niezbędne dokumenty z nowym dostawcą, a on już powinien się już zająć wszystkim, co potrzebne. A klientowi pozostaje jedynie płacić faktury według nowych, bardziej korzystnych stawek.