Dla tych co nie uwielbiają czytać

Czasem jest tak, że ktoś nie posiada czasu czytać książek, albo nie uwielbia tego robić, bo w czasie tej czynności bardzo prędko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go też głowa. Na szczęście mamy szansę słuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak samo jak mamy szansę miast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę równocześnie się z nią zapoznać.

Jeszcze możemy trafić na słuchowisko

Dawniej, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak bardzo modna, bardzo popularne było w radiu tak zwane słuchowisko. A więc opowiadanie, lub małe scenki odczytywane przez aktorów, lub pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Teraz być może takie odczyty nie są aż tak modne jak dawniej, gdyż mamy telewizję i kino, jednak w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, od czasu do czasu mamy szansę się zetknąć z ich tworzeniem, a co się z tym wiąże trzeba ich wysłuchać, bo na pewno nieprawdopodobnie potrafią pobudzić wyobraźnię do działania oraz sprawić, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Audiobook to fajna sprawa

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością dzisiaj cieszą się audiobooki (fonopolis.pl/sluchowiska), a więc płyty, albo plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, albo czasami nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie posiadają czasu na to, aby usiąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tu mamy szansę włączyć płytę kiedy chcemy, czy to w samochodzie, czy w czasie sprzątania domu, oraz posłuchać tego co ktoś nam czyta.

Ten proponowany wpis (https://talentum.pl/), który zawiera informacje na omawiany wątek, jest nieziemsko genialny, lecz masz możliwość poznać odmienne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Jest to świetny sposób na zapoznanie się z fabułą, pewnie że pod warunkiem, jeżeli potrafimy być właściwie zdyscyplinowani oraz naprawdę umiemy się wgłębić w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku innym sprawom, ponieważ wówczas może się okazać, iż ominiemy sporą część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeżeli bardzo chcemy poznać treść jakiejś książki, a nie mamy możliwości jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej wysłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak uruchamianie czytanych książek pociechom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wytrenować w nich umiejętność dokładnego słuchania.