Co naprawdę należy zwiedzić przebywając w Sopocie?

To piękne portowe polskie miasto jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych polskich kurortów. Z radością zwiedzają go nie tylko nasi rodacy, lecz również mieszkańcy różnych państw.

Islandia
To miasto jest znane nie tylko z organizowanego tutaj bez przerwy od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale również ze słynnego sopockiego mola.

Poza urokami okolicznych plaż, odnajdziemy tu bez liku prześlicznych miejsc, które rzeczywiście warto jest zwiedzić, przynajmniej raz w życiu. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najciekawszych, w mniejszym lub większym stopniu znanych miejsc w Sopocie. Obowiązkowym punktem wycieczkowym w miejscowości jest wizyta w Operze Leśnej będącej w tym mieście od 1909 r.

Jeśli masz ochotę zgłębić większą ilość wiadomości na przedstawiony tu temat, to użyj źródła (https://www.eccotravel.eu/p/gruzja) zaprezentowanych w zbliżonym wpisie.

Cały obiekt zajmuje obszar ok. 4 hektarów, co sprawia na gościach rzeczywiście olbrzymie wrażenie, urzekając nie tylko swoją wielkością, ale również niezwykłą akustyką. Kolejnym miejscem godnym zwiedzania jest sopockie molo. To molo to najdłuższy takiego rodzaju deptak wzdłuż całego Bałtyku. Od niedawna ma imię Jana Pawła II. Część Spacerowa rozpościera się na długości 511,5 m, z czego znaczna część, ponieważ aż 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

Pytając przypadkowych ludzi o to, z czym w najwyższym stopniu kojarzy im się miasto Sopot, w zdecydowanej większości przypadków pada tylko jedna odpowiedź: molo. Następnym punktem, które turyści niezwykle często zwiedzają, to znany Krzywy Dom. Odwiedzający niezwykle często wstępują tam przy ul. Bohaterów Monte Cassino nie tylko dlatego, że obecnie część obiektu stanowi centrum handlowe. Inspiracją do zbudowania tej budowli były rysunki pióra Pera Dahlberga oraz Jana Marcina Szancera. Co interesujące, w budynku swe siedziby mają również tamtejsze oddziały radiowe.

Przebywając w którymkolwiek mieście nadmorskim podczas swoich wyjazdów, nie możemy ominąć także okolicznych starych, jednak okazale utrzymanych morskich latarni. Dla przykładu latarnia morska w Sopocie do dziś przedstawia znak nawigacyjny na Morzu Bałtyckim.