Ciut melancholijnie na temat nowoczesnych technologii

Nowoczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często bezrefleksyjnie korzystamy z dobrodziejstw współczesnej myśli technicznej. Tak samo intuicyjnie jak ongiś postępowali nasi ojcowie lub też dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych kajetach, mieszczących tajne receptury wytwarzania zakwasu. Drobnych reperacji nauczał ojciec, tajemnice pichcenia zdradzała babcia czy też matka. Było tak jeszcze przed 25 laty.

audiobooki - przykłady

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nasze życie bardzo przyśpieszyło. Z rzadka znajdujemy czas na powolny tok klasycznego przekazywania wiedzy. Ponieważ jednak życie nie zna pustki niszę po dawnych sposobach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki książkowe jak też poradniki audiobooki (przeczytaj również tutaj: polecane poradniki jako audiobooki). W ten to sposób w czasie wolnym możemy z słuchawkami w uszach dać sobie radę z zaszczepieniem drzewek albo z nieskomplikowanymi naprawami w domu, co niewątpliwie pozwoli sporo zaoszczędzić.

Kiedy przed domem a także w domu kompletnie wszystko już zostało zreperowane (nowiusieńka altana błyszczy razem z zielonym ogrodzeniem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i wysłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy są to powieści gigantów literatury czy może autorów mniej popularnych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie to jest istotne. Ważne jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej w tym miejscu: religia na audiobookach) wkraczają nawet w wydawało by się tradycyjne ze swej natury dziedziny życia takie jak religia albo religioznawstwo. Na rynku dostępnych jest sporo pozycji audiobooków o tematyce religijnej. Dział religia audiobooki nie ogranicza się tylko do wydań Biblii, można nawet znaleźć polemiki teologiczne najświatlejszych umysłów, począwszy od papieży po myślicieli świeckich – tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że nie wierzył w Boga snuł rozważania o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, że jego tezy na temat kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako powody w dyskusjach religioznawczych czy bywają szkieletem kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku pożytkowi i radości wiernych.

Kliknij na ten odnośnik i zgłąb więcej szczegółów w witrynie – zamieszczone tam materiały pogłębią Twoją wiedzę na poruszany w omawianym wpisie problem!

I tak oto nowoczesność wkrada się w każdy zakamarek naszego życia.