Aby nagrać płytę należy dobrze prześledzić szczegóły współpracy studiów nagrań

Chcąc nagrać sesję zespołu w studiu warto uważnie prześledzić szczegóły współpracy studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy zespołem młodzieżowym, który dopiero stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, czy też mamy już duże doświadczenie, musimy wybrać stosowne dla siebie studio. Dobre studio nagrań powinno posiadać dużą ilość profesjonalnego sprzętu. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj posiadanych gratów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście niezwykle istotną sprawą jest to, jaki gatunek muzyczny pragniemy zarejestrować. W przypadku gdy jesteśmy kapelą punkową i chcemy zrealizować nagrania na swoją debiutancką epkę, nie musimy płacić zbyt wiele za wynajem dobrego studia nagrań. Możliwe, że taka decyzja nawet nadgryzłoby ideę naszej muzyki. W tym przypadku wystarczy nam porządne omikrofonowanie wzmacniaczy, przynajmniej w miarę jakościowej klasy okablowanie, przyzwoity mikser i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

W przypadku z kolei gdy mamy zamiar zrealizować materiał na krążek orkiestry symfonicznej, musimy koniecznie wziąć pod uwagę ogromną ilość elementów, wynająć filharmonię, albo studio mające podobne możliwości akustyczne do takiej sali, najlepszej jakości mikrofony, kable, fortepian, być może również perkusję i niektóre inne instrumenty. Bardzo istotny zdaje się być także klimat panujący w takim studiu.

Jeśli jesteś pewien, że informacje na przedstawiany wątek okażą się dla Ciebie wartościowe, to odwiedź proponowany odnośnik, który zapewne takie wiadomości zawiera.

Bardzo dobrze jest, kiedy mamy możliwość realizować nagrania w atmosferze sprzyjającej kreatywnemu podejściu podczas pracy (przejdź po tym linku). Zwykle studia nagrań udostępniają własne instrumenty.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Naturalnie wielu instrumentalistów chce nagrywać na swoich gitarach, jednak studio nagrań FD musi mieć na stanie różnorodne gitary, wzmacniacze, minimum jeden foretpian lub pianino, żeby każdy, kto nagrywa mógł poeksperymentować z brzmieniem do swoich piosenek, albo miał możliwość domiksować wybrane partie o nieco innej barwie. Najlepsze studia nagrań na świecie to potężne budynki, w których mieszczą się rozmaite sale nagraniowe, specjalnie przystosowane kabiny akustyczne, wielkie sale koncertowe, ale także w studiach takiego typu znajdziemy miejsce przystosowane do odpoczynku, czasami są to na przykład pokoje do zabiegów na ciało, sauny czy inne atrakcje. Najistotniejsze jest jednak oczywiście wybrać takie studio nagrań, które będzie optymalne dla nas w danej chwili, nie narażając nas dodatkowe wydatki, które mogą okazać się zbędne.