Zdobienie wigilijnego stołu i potrzebne dodatki

Bożonarodzeniowy nastrój to nie tylko ta duchowa sfera, bardzo ważne jest też to, w jaki sposób przygotujemy nasze mieszkanie. Wszyscy wiemy, jak to jest chwilę przed Świętami, zabieramy się duże porządki. Nie jest łatwo, bo często musimy chodzić do pracy i stale coś się brudzi. Ale w czasie świątecznych porządków, ogarniamy zwłaszcza te miejsca, które w ciągu roku rzadko są czyszczone. Po całym tym porządkowaniu przychodzi czas na ozdobienie mieszkania. Jeśli jest czysto, to chcielibyśmy, by jeszcze zaczęło być wyjątkowo, czyli pięknie. Ubieramy choinkę, do tego czasem zawieszamy ozdoby na drzwiach i oknach.

serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
A potem nadchodzi czas na przygotowanie wigilijnego stołu. Tu potrzebne będą serwetki bożonarodzeniowe. Część osób wybiera te serwetki, które po prostu są w domu, jednak, żeby mieszkanie rzeczywiście świetnie się prezentowało musimy dopracować każdy szczegół. A dzięki odpowiednio dobranym serwetkom bożonarodzeniowym, stół wigilijny będzie jeszcze piękniejszy. Możemy również zakupić stroik świąteczny na stół lub samodzielnie go zrobić. Bo warto pamiętać, że nie tylko kupne dodatki mogą cudownie przyozdobić nasz wigilijny stół, ale też te stworzone naszymi dłońmi. Więcej informacji na stronie: portal garneczki.pl

ŁadnaICiesząca oko zastawa od A do Z

Tak, codziennie często zapominamy o tym, by dbać o każdą chwilę. Bierzemy do porannej kawy byle jaki kubek i pijemy tylko część napoju. Kiedy po pracy siadamy wykończeni i chcemy sięgnąć po kieliszek wina, wybieramy ten, który jest pod ręką, bo nie chce nam się szukać tego odpowiedniego. A z rana zamiast w kubku dobrze byłoby przygotować sobie kawę w filiżance. Do obiadu wypić wino z eleganckiego kieliszka. Najczęściej przypominamy sobie o ładnych rzeczach, kiedy przychodzą święta.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz wpis. Jeśli masz chęć na więcej, to kliknij w link i przejdź do kolejnej witryny.

Sporo rzeczy zostawiamy właśnie na święta.

To wspaniale, że szanujemy tradycję i dbamy o to, by w okresie świątecznym nawet kieliszki do wina stały cudnie wypolerowane, ale może dobrze pomyśleć o tym, żeby zacząć celebrować własną codzienność i dawać sobie powodu do uśmiechu każdego dnia, a nie tylko od święta? Pamiętajmy o tym, by, na co dzień korzystać z tego, co ładne. Wyszczerbione talerzyki, czy niekompletne kieliszki lepiej wyrzucić. Niepotrzebne zagracają nam szafkę. Powinniśmy raczej pokazywać rzeczy, które radują oko. A świąteczny czas ozdobić rzeczywiście wyjątkowymi dodatkami: jemiołą, drzewkiem bożonarodzeniowym albo zajączkami z czekolady.