Wybieramy parking przy lotnisku Wrocław – kilka porad

Lotnisko we Wrocławiu jest jednym z głównych polskich lotnisk międzynarodowych, w każdym roku obsługuje miliony turystów. Blisko lotniska znajduje się mnóstwo parkingów. Na co zwracać uwagę przy doborze miejsca, w którym pozostawimy nasze auto?

parking

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z parkingów kusi jakimiś usprawnieniami, bez trudu znajdziemy zatem propozycje, dopasowane do naszych potrzeb. Istotną rzeczą, na którą większość pasażerów zwraca uwagę, jest cena za miejsce parkingowe. Większość parkingów oferuje rabat przy większej ilości dni i jest to dobre rozwiązanie, gdy wyjeżdżamy na dłużej, na przykład na wczasy, lub do pracy dorywczej. Jeśli jednak wyruszamy w podróż służbową i nie będzie ona trwać dłużej niż kilka dni, warto poszukać parkingu, który od początku proponuje niskie ceny. Koniecznie dowiedzmy się, jaki jest sposób naliczania opłaty – ze względu na to, że niemało odlotów i przylotów ma miejsce w późnych godzinach nocnych albo bardzo wcześnie rano, opłacalną opcją jest naliczanie doby w systemie godzinowym, a nie kalendarzowym. Nie zapominajmy jednak, że kwota za usługę nie powinna być jedynym kryterium. Trzeba sprawdzić, czy wybrana firma zapewnia bezpłatny przewóz na trasie parking (zobacz sprzątanie parkingów wrocław czystal) lotnisko wrocław, co prawda, większość parkingów zlokalizowana jest w pobliżu wejścia lotniska, ale w przypadku podróżowania w godzinach nocnych, posiadania dużej walizki, albo deszczowej pogody, zawsze wygodniej jest podjechać pod wejście luksusowym samochodem niż pokonywać trasę na nogach. Innym, równie istotnym ułatwieniem dla zmotoryzowanych, jest możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego, na przykład za pomocą cyfrowego formularza (lotniskoparkingwroclaw.pl/kontakt/). Taka możliwość zapobiega wystąpieniu sytuacji, w której w pośpiechu szukamy wolnego miejsca na krótko przed odlotem. Dowiedzmy się, czy rezerwacja jest darmowa – większość parkingów nie pobiera opłaty za rezerwację miejsca postojowego.

Poza udogodnieniami, istotne jest, by parking przy lotnisku we Wrocławiu miał zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Absolutnym minimum jest obecność ogrodzenia oraz całodobowy nadzór. Dobrze jest wybrać miejsce parkingowe, które jest dobrze oświetlone w nocy, podstawą jest także sprawny monitoring. Zanim zostawimy pojazd w upatrzonym miejscu, upewnijmy się, czy firma, w cenie miejsca parkingowego, ubezpiecza nasze auto od kradzieży i nieszczęśliwych wypadków. Zwróćmy uwagę na stan techniczny parkingu. Podłoże powinno być dobrze odwodnione, gwarantując komfort na trasie do i z samochodu, o każdej porze roku.