Wózki magazynowe – pojazdy, które umożliwiają transportowanie asortymentu w dużych ilościach

Praca na magazynie nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy pomieszczenie jest duże i mieści się w nim mnóstwo regałów z różnorodnym asortymentem. Istnieje jednakże kilka rozwiązań na to, aby ułatwić oraz usprawnić pracę na magazynie. Oczywiście koniecznie trzeba zadbać o to, by asortyment dobrze uporządkować. W tym celu warto wyposażyć magazyn w regały, dzięki którym utrzymany zostanie ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko porządkowanie asortymentu, ale także łatwe jego wybieranie. Jednak w tym celu oprócz regałów niezbędne okażą się wózki widłowe.

Wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Wózki o jakich mowa to maszyny, które zapewniają transportowanie artykułów w dużych ilościach z jednej lokalizacji do innej. Poza tym za ich pomocą możemy sięgnąć po asortyment umieszczony na najwyższym regale. () Jest to więc wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można postawić nawet wysokie regały i optymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu.

Wózki widłowe wybiera się adekwatnie do zapotrzebowania – musimy na początek zorientować się na jaką wysokość maksymalnie poukładamy produkty, jak również jaki ma być udźwig. Dzięki temu skupimy się tylko na tych wózkach, które spełniają nasze wymagania. Wybór jest niewątpliwie bardzo duży i dotyczy to nie tylko wspomnianych parametrów, ale też innych, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależy po pierwsze czy pojazd będzie pracował niskim kosztem, a po drugie czy będzie wystarczająco cichy. Zwłaszcza koszt paliwa jest dla przedsiębiorstw istotny. Do wyboru mamy wózki na prąd, na gaz i ropę – każdy z nich ma swoje plusy i minusy, o które warto wypytać sprzedawcę, zanim zdecydujemy się na ostateczny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe możemy kupić nowe bądź używane. Można także zdecydować się jedynie na wynajem wózka, ale jest to mniej opłacalne, jeżeli nasza działalność koncentruje się wokół polityki magazynowej na co dzień.

Zaintrygował Cię prezentowany tutaj materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć ponadto inne ciekawe artykuły, ponieważ one także są godne uwagi.

Wówczas warto zainwestować w maszyny, które posłużą nam przez wiele lat. Nie jest to sprzęt wymagający, ale trzeba umieć się nim posługiwać, dlatego na rynku udostępnia się szkolenia związane z operowaniem tego rodzaju pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym obszarze, aby praca na magazynie była bezpieczna i sprawna.