Ważny sposób podania napitków

Znajomość alkoholowej etykiety to metoda na dobre wrażenie w towarzystwie. Jakikolwiek znawca trunków musi posiadać w domu stosowną ilość rozmaitych alkoholi, ale jednakowo ważny jest ich sposób podawania.

Śniadanie dla sportowca

Autor: Bielmar
Źródło: Bielmar
szkło, w jakim podaje się trunki musi być dobrej jakości. Ażeby zaakcentować rangę i wyjątkowość spotkania, warto przelać alkohol do szklanej, najporządniej kryształowej karafki. Karafki kryształowe napełnione trunkiem wyglądają na stole atrakcyjnie. Utrzymane w standardowym, lub nowoczesnym stylu, z wyraźnym, czy też drobnym szlifem, z przezroczystego, lub barwnego szkła jest dekoracją każdego stołu. Zestaw kryształowych kieliszków do wina, wódki, albo likieru, kryształowe szklanki do whisky, bądź brandy to szykowny komplet. Obecnie wyroby ze szkła kryształowego, utrzymane w standardowym, lub nowoczesnym wyglądzie, przeżywają renesans.
catering

Autor: andybewer
Źródło: http://www.flickr.com

Powszechnie wiadomo, że alkohol popija się w kieliszkach dobrze dobranych pod względem kształtu, wielkości i objętości. Podobnie jest z karafkami, dlatego powinno się mieć pojęcie, czy karafki do wódki mają stosowny kształt. Karafka do whisky, koniaku, wódek i nalewek winna być kwadratowa, bądź owalna. Niezwykle ważne jest, aby zawsze przykrywać ją korkiem, aby napój alkoholowy nie tracił cennego aromatu.
Jednak nie tylko napoje wysokoprocentowe serwowane są w karafkach.

Sprawdź więcej w tym artykule (www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) i zgłąb omawiane zagadnienie też z innej strony – one bez dwóch zdań również Cię zaciekawią!

Karafki do wody umieją zaskoczyć ładnymi formami.

Zdołamy wybrać karafkę o niesymetrycznych kształtach, równie śliczne mogą okazać się karafki z barwnego szkła, które z pewnością staną się znakomitą dekoracją stołu.
Dzięki porządnym karafkom jakikolwiek napój w nim podany ośmiela gości do konsumpcji.