Ważny sposób podania napitków

Znajomość alkoholowej etykiety to metoda na dobre wrażenie w towarzystwie. Jakikolwiek znawca trunków musi posiadać w domu stosowną ilość rozmaitych alkoholi, ale jednakowo ważny jest ich sposób podawania.

Śniadanie dla sportowca

Autor: Bielmar
Źródło: Bielmar
szkło, w jakim podaje się trunki musi być dobrej jakości.

Podnoszona tutaj tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu kawa kolumbia excelso, który opisuje pokrewne tematy.

Ażeby zaakcentować rangę i wyjątkowość spotkania, warto przelać alkohol do szklanej, najporządniej kryształowej karafki. Karafki kryształowe napełnione trunkiem wyglądają na stole atrakcyjnie. Utrzymane w standardowym, lub nowoczesnym stylu, z wyraźnym, czy też drobnym szlifem, z przezroczystego, lub barwnego szkła jest dekoracją każdego stołu. Zestaw kryształowych kieliszków do wina, wódki, albo likieru, kryształowe szklanki do whisky, bądź brandy to szykowny komplet. Obecnie wyroby ze szkła kryształowego, utrzymane w standardowym, lub nowoczesnym wyglądzie, przeżywają renesans.

catering

Autor: andybewer
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że alkohol popija się w kieliszkach dobrze dobranych pod względem kształtu, wielkości i objętości. Podobnie jest z karafkami, dlatego powinno się mieć pojęcie, czy karafki do wódki mają stosowny kształt. Karafka do whisky, koniaku, wódek i nalewek winna być kwadratowa, bądź owalna. Niezwykle ważne jest, aby zawsze przykrywać ją korkiem, aby napój alkoholowy nie tracił cennego aromatu.
Jednak nie tylko napoje wysokoprocentowe serwowane są w karafkach.

Sprawdź więcej w tym artykule (www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) i zgłąb omawiane zagadnienie też z innej strony – one bez dwóch zdań również Cię zaciekawią!

Karafki do wody umieją zaskoczyć ładnymi formami.

Zdołamy wybrać karafkę o niesymetrycznych kształtach, równie śliczne mogą okazać się karafki z barwnego szkła, które z pewnością staną się znakomitą dekoracją stołu.
Dzięki porządnym karafkom jakikolwiek napój w nim podany ośmiela gości do konsumpcji.