Warto zarejestrować znak towarowy swojej firmy, to daje rzeczywiście dużo profitów

Właściciele przedsiębiorstw nie w każdym przypadku bywają świadomi, że mają okazję postarać się o rejestrację swego znaku towarowego. Część z nich nie ma pojęcia, na czym podobna rejestracja polega oraz jakie korzyści potrafi przynosić interesom. Tymczasem zarejestrowanie znaku towarowego wiąże się z wieloma korzyściami i ułatwieniami, pozwala też uniknąć sporów prawnych oraz wspomaga walkę z nieuczciwą konkurencją.

Dbaj o własne interesy oraz zarejestruj znak towarowy

znak towarowy

Autor: Christopher Tran
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy właściciel firmy marzy o tym, że jego firma osiągnie sukces. Czasami bywa jednakże tak, że powodzenie konkretnej marki wzbudza zainteresowanie konkurentów na rynku i inni przedsiębiorcy usiłują wykorzystać świetną renomę marki. Pojawiają się produkty sygnowane bardzo zbliżoną nazwą albo znakiem, co okazuje się mylące dla kupujących, a pomysłodawcy niesie ogromne straty. Sposobem na uniknięcie takich sytuacji jest rejestracja znaku towarowego. To inwestycja, jaka niesie dużo korzyści.

Jak zastrzec logo lub nazwę?Nieuczciwa konkurencja oraz łamanie praw autorskich to w Polsce nadal potężna plaga. Sposobem na to jest zarejestrowanie znaku towarowego, logo lub hasła reklamowego. Wyjątkowego znaczenia nabiera to w chwili, jeżeli konkretny znak odnosi sukces i objawia się realne zagrożenie że strony naśladowców. Wielu właścicieli firm nie ma pojęcia jednak, jak rozpocząć tego typu procedurę oraz jak ją przeprowadzić. Takimi sprawami zajmuje się rzecznik patentowy Kraków jako znaczniejsze miasto okaże się miejscem, gdzie na pewno znajdziemy odpowiedniego specjalistę.

W calutkim kraju znajdziesz biura patentowe

dokumenty patentowe

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie, kiedy chce się zastrzec swój znak towarowy, musi się odwiedzić biuro patentowe Gdańsk okaże się odpowiednią lokalizacją w przypadku mieszkańców Trójmiasta. Korzystając z pomocy kompetentnego rzecznika patentowego, uzyskuje się gwarancję, że naszą sprawą zajmie się fachowiec, doświadczony w tej dziedzinie prawa. Pomoże to pozałatwiać wszystkie wymagane formalności jak najszybciej oraz zyskać pewność, że sprawa potoczy się po naszej myśli, kończąc się pomyślnym zarejestrowaniem znaku towarowego. Czytaj o nas https://www.jwp.pl/o-nas/