W jakim przypadku produkcja domowa różnorakich mięsnych przetworów będzie się opłacać.

Nie ma nic wspanialszego od aromatyczne, soczystej wędliny na świeżo ukrojonej kromce. Chłodnicze lady w sklepach gną się wręcz pod ciężarem różnorodnych kiełbas, szynek i salcesonów. Wszystkie kusza wymyślnymi nazwami i wspaniałym wyglądem. Jednak nie wszystkie będą faktycznie dobre. Nie wspominając już o niekoniecznie dobrym wpływie kiepskiej jakości produktów na zdrowie.

półmisek wędlin

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Do niedawna, kiedy w sklepach były pustki, prawdziwa szynka, kiedy udało się ją już kupić, pachniała i smakowała jak szynka i wytrzymywała długo bez psucia się. To z tego powodu, że typowe przetwory mięsne były wówczas produkowane w oparciu o tradycyjne metody wędzenia czy pieczenia. Dzisiaj, kiedy liczy się ilość a nie poziom jakości, każdy producent chce zarobić jak najwięcej, oszczędzając na surowcach i stosując metody produkcyjne takie, aby w możliwie krótkim czasie wytworzyć jak największą liczbę wędlin. Przykładowo, dawniej produkcja wędzonek wymagała odpowiednich pieców wędzarniczych, konieczne było odpowiednie drewno, żeby wędlina posiadała wspaniały aromat – przejdź do witryny.

Nie masz pewności, jaki jeszcze portal prezentuje tak samo użyteczne treści? Kliknij oraz zerknij na witrynę (http://www.tmbpolska.pl/rebaki-rozdrabniacze-do-drewna/), do której odsyłacz jest tutaj.

Teraz taśmowe niby wędliny, składające się ze sklejonych ze sobą kawałków mięsa, zanurza się na parę godzin w misie wypełnionej różnymi związkami chemicznymi.

Wykonane w taki sposób produkty są niesmaczne, psują się bardzo szybko, ale w pierwszej kolejności mają koszmarny wpływ na zdrowie. Z tego więc powodu nie dziwi wcale, że zwiększająca się liczba osób zwraca uwagę na skład i sposób produkcji wędlin. Co więcej, coraz bardziej liczna grupa świadomych konsumentów będzie wolała własnoręcznie zrobione przetwory mięsne – producent przetworów mięsnych.

Mając sprawdzony przepis, można śmiało upiec roladę schabową, albo własną domową szynkę. O pasztecie nie mówiąc, bo to przecież to niemal tradycyjny świąteczny wyrób naszych babć. Kto ma możliwość, może przy domu postawić niewielką szopę wędzarniczą i samodzielnie robić wędliny na swój użytek. Wbrew pozorom, wykonanie prawdziwej wędliny, albo aromatycznej szynki wcale nie jest bardzo trudne, wymaga jednak trochę czasu oraz zaangażowania. Lecz wysiłek będzie się opłacał, bo można zrobić wędlinę dokładnie tak przyprawioną jak się lubi.