Tworzywa do budowy nagrobków. Wszystko, co należy wiedzieć

Wybrane zakłady kamieniarskie stosują kamieniarstwo jako sztukę i dają temu wyraz w swoich aranżacjach. Dbają o to, żeby realizowane przez nich projekty wyróżniały się niecodziennym wzornictwem i starannym wykończeniem. Nasze cmentarze z każdym rokiem zmieniają się i budzą zaskoczeniem coraz odważniejszym doborem form i barw płyt. Który kamień wybrać i w jakim czasie stawiać płytę?

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele przedsiębiorstw spod szyldu kamieniarstwo Warszawa wykonuje nie tylko ładne płyty nagrobne na zamówienie, ale również szybciej służy pomocą oraz oferuje duży zakres usług powiązanych z szeroko pojętym kamieniarstwem – uzupełnianie brakujących lub uszkodzonych liter lub remonty nagrobków (przeczytaj na stronie). Czasem wystarczy zrobić kilka działań, żeby przywrócić płytom jakiś charakter. Można to uzyskać poprzez dyskretne elementy, jak na przykład kamienne wazony nagrobkowe, lampy na nagrobki czy zdjęcia portretowe.

Kliknij na ten link, aby poznać pokrewne teksty. Dla przykładu zobacz serwis (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/), który prezentuje intrygującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Kamieniarstwo Warszawa ma bardzo spore – konkurencja wśród firm w tym mieście jest spora, więc najlepsze firmy wytwarzają płyty w sporej gamie naturalnych tworzyw, lecz zwykle robią płyty nagrobne granitowe oraz marmurowe i piaskowca, szczególnie nagrobki dziecięce – użyj tego linku. Marmur, z uwagi na jego cechy i klimat naszego kraju, stosowany jest bardzo rzadko jako materiał budulcowy płyt nagrobnych, bo zbyt szybko ulega erozji. Granit z kolei jest bardzo modny. Dobra wytrzymałość i wysoka jakość, z której już od wieków znany jest granit i jego zalety wizualne i wysoka estetyka, przysparzają mu wielu zwolenników, a także sprawiają, iż budulec ten znajduje mnóstwo zastosowań. Najczęściej używany jest właśnie granit – kamień niezwykle trwały, niezależnie od pochodzenia. Poza marmurem i granitem jest dodatkowo piaskowiec. Ten kamień też jest dobrym tworzywem na duże nagrobki albo nagrobki dziecięce, lecz wymaga sporo pielęgnacji.

Pośród pracowników firm kamieniarskich istnieje kilka różnych zdań jeżeli chodzi o czas postawienia pomnika. Powodem jest pracująca ziemia, która wymaga czasu na optymalne ubicie i stwardnienie. Część osób uważa, iż minimalny czas od pochówku do wzniesienia grobu to 6-12 miesięcy. Kiedy nagrobek nagrobki podwójne montowany jest na piwnicy, nie ma potrzeby odkładania jego montażu.