Tort ślubny – czym powinno kierować się w czasie jego wybierania?

Tort ślubny to niezmiernie istotny fragment całego wesela. W czasie jego wyboru z pewnością trzeba zwrócić uwagę na dwie najistotniejsze rzeczy – jego smak i image. Właściwym pomysłem jest umówienie się na degustację paru rozlicznych tortów, dzięki czemu łatwiej wybierzemy ten, jaki będzie nam odpowiadać. Wybranie smaku tortu bez degustacji może okazać się błędem, bowiem nawet jeżeli zdecydujemy się na tort czekoladowy lub waniliowy może się okazać, iż będzie on bez smaku, zbyt słodki lub za gorzki. Właśnie dlatego degustacja tortu ślubnego jest tak ważna. Dzięki temu odnajdziemy smak, jaki najbardziej będzie nam podobać się.

ślub

Autor: JASON 蕭
Źródło: http://www.flickr.com

Wygląd tortu jest niemniej ważny. Z pewnością winien on pasować do koncepcji ślubnej. Zdołamy zdecydować się na biały, klasyczny tort ślubny, niemniej jednak coraz więcej Par Młodych planuje wesela z kluczowym motywem kolorystycznym. Jeśli na naszym weselu króluje błękit, fiolet bądź czerwień to naturalnie tort ślubny również powinien odzwierciedlać ten motyw. Cukiernie prześcigają się dzisiaj w wymyślaniu coraz to nowszych, bardziej kreatywnych tortów ślubnych. Różne zdobienia, odcienie, kontury – bieżące torty można nazwać żywymi dziełami sztuki. Bezsprzecznie wskazane jest poświęcić trochę czasu na to, aby odnaleźć ten wymarzony, najpiękniejszy oraz równocześnie wyśmienity tort tort urodzinowy dla żony – źródło informacji. Nie sugerujmy się wyłącznie zdjęciami w Sieci!

ślub

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze prywatnie udajmy się do danej cukierni oraz zobaczymy nie wyłącznie portoflio, lecz również już sporządzone torty, które są dostępne w ofercie. Zdjęcia nie zawsze oddają prawdę, w związku z tym sugerowanie się wyłącznie zdjęciem może okazać się zgubne. Jeśli w Dniu Ślubu nie pragniemy zastać przykrej niespodzianki oraz ujrzeć tortu, jaki w ogóle nie odpowiada naszym oczekiwaniom oraz naszemu zamówieniu – porządnie przyłóżmy się do odszukania rekomendowanej, fachowej cukierni. Pożądane byłoby także poznać się z opiniami Klientów, jacy zamawiali torty ślubne z danej cukierni.

Więcej: