Ten wyjątkowy moment potrzebuje też słodkiej oprawy, zakup piękny torcik w sprawdzonej cukierni

Zorganizowanie wesela jest dla nowożeńców ogromnym wyzwaniem, gdyż muszą dopilnować wielu ważnych spraw. W tym wyjątkowym momencie ważne stają się wspaniałe stroje, nastrojowa muzyka, wspaniałe ozdoby. Tak samo ważne jest oczywiście smaczne menu, które poda się zaproszonym gościom. A ukoronowaniem takiego jadłospisu staje się tort weselny, który wypełnia na przyjęciu ślubnym bardzo ważne zadanie oraz powinien odznaczać się doskonałym smakiem oraz pięknym wyglądem.

Z jakiego powodu torty weselne okazują się tak istotne?

tort

Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Choć może się zdawać, że tort weselny bywa po prostu smakołykiem, którym kończy się obiad i doskonale komponuje się z serwowaną kawą bądź herbatą, pełni on dużo istotniejszą rolę. Moment, gdy tort weselny jest wwożony na salę oraz zaprezentowany małżonkom i zgromadzonym weselnikom, okazuje się naprawdę ważny i wyjątkowy – odwiedź stronę. Nierzadko chwili tej towarzyszy romantyczna piosenka, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze młodzi małżonkowie kroją tort i karmią się wzajemnie. Wydarzenie to kryje w sobie ważną symbolikę, zatem to oczywiste, że serwowany tort – (szkolenia cukierniczetort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/) musi być wyjątkowy.

Jakie torty spotyka się na przyjęciach?

Oferta tortów ślubnych okazuje się teraz bardzo zróżnicowana i interesująca, co powoduje, że trudno wytypować jeden konkretny. Torty weselne spotyka się w formie piętrowej podawane na stelażu, co bywa wyjątkowo komfortowe w dzieleniu, jak także w jednolitej wersji. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tak zwane torty cupcake czyli składające się z babeczek. Wielkość tortu trzeba dostosować do liczby

tort

Źródło: pixabay.com

zaproszonych gości.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły pod adresem, znajdziesz tam inne dane.

Jeśli chodzi o smaki, panuje tak wielka różnorodność, że każda młoda para znajdzie tort doskonały dla siebie.

Istotna jest ozdoba

Tort weselny powinien nie tylko doskonale smakować, ale również świetnie się prezentować. Ozdoby wykorzystywane na tortach ślubnych są niezwykle zróżnicowane: od subtelnych ozdóbek w postaci kokardek, kwiatków i niewielkich figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu lub innych mas cukierniczych. Dekorację wypieku należy dobrać pod kątem kolorystyki do ozdób na sali albo do motywów na garderobie nowożeńców – zobacz tu. Decydując się na daną cukiernię, należy upewnić się, że wypieki wykonuje ona wyłącznie z naturalnych składników.