Te dodatki muszą znaleźć się w każdej kuchni

Uwielbiasz gotować i chcesz mieć w doskonały komplet wyposażenia, który pozwoli przygotowywanie wyśmienitych potraw w wygodnych warunkach? A może wręcz odwrotnie… nie lubisz stać przy garnkach i chcesz sobie uprościć sprawę przygotowywania potraw, aby spędzać kuchni minimum czasu i oszczędzić sobie nerwów? Niezależnie od tego, z która postawą się utożsamiasz w Twojej kuchni powinno się znaleźć wysokiej jakości wyposażenie.

żeliwna patelnia do naleśników

Autor: adidas
Źródło: adidas
Chyba nikt nie może sobie wyobrazić kuchni bez patelni. Z tego elementu wyposażenia kuchennego korzystamy wyjątkowo często. Na patelni przygotowujemy szybkie posiłki, podsmażamy składniki do sosów, podgrzewamy na niej potrawy z poprzedniego dnia. W każdym mieszkaniu zatem powinna znaleźć się patelnia, ale najlepiej mieć kilka! Patelnia dostosowana do przyrządzania danych potraw to znaczne uproszczenie, a ponadto możliwość przygotowywania potraw, ajkie nigdy wcześniej nie gościły w naszym domu (poznaj więcej). Żeliwna patelnia do naleśników to coś, w co na pewno warto zainwestować. Niska patelnia pokryta specjalną powłoką wpływa na wygodne przygotowywanie naleśnikowego ciasta (zobacz muffiny firmowe) – równomierne wysmażenie naleśnika niwelując ryzyko jego przypalenia. Jeśli natomiast chcemy przygotowywać pyszne dania mięsne z minimalną ilością tłuszczu, patelnia do grilowania będzie znakomitym wyborem. Mięsa przygotowywane na takiej patelni są smaczne i z pewnością zdrowsze. Można na nich smażyć między innymi piersi z kurczaka bądź wołowinę do hamburgerów . Co więcej, na takiej patelni można także grillować różne warzywa.

Jeśli zainteresował Cię opisywany materiał, koniecznie sprawdź jeszcze ten link! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Specjalne patelnie sprawią, że nasze menu będzie bardziej urozmaicone.

warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia w każdej kuchni powinien znaleźć się komplet noży. Szczególne miejsce wśród wyrobów w tejże kategorii zajmuje nóż damasceński (zobacz tutaj). Co to? Dokładnie jest to nóż ze stali damasceńskiej. To co odróżnia to tworzywo od innej stali to przede wszystkim odporność oraz elastyczność. Dodatkowo, noże damasceńskie nie szczerbią się i zawsze są ostre.