Szkolenia twarde i miękkie, które lepiej jest wybrać?

Szkoleniowcy rozróżniają 2 podstawowe warianty szkoleń: twarde jak też miękkie. To jednak te ostatnie dzisiaj najmocniej ewoluują. Szkolenia miękkie to takie, jakie są powiązane z pracą w zespole, ćwiczą także radzenie sobie ze stresem, asertywnością, motywacją, zdobywaniem nowych klientów, biznesowymi negocjacjami. Cechują się tym, że rozwijają kompetencje psychologiczne pracowników, pozwalając im odpowiedniej wykonywać swoje służbowe obowiązki, co wprost przekłada się na podniesione przychody przedsiębiorstwa.

szkolenie

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na to, że przedsiębiorstw szkoleniowych kształcących w obszarze umiejętności miękkich jest więcej niż twardych, panuje tu większa konkurencja – szkolenia umiejętności miękkie. Zróżnicowane są ceny, a jakość, w pewnej mierze wymuszona przez konkurencję, jest coraz to wyższa. Instruktorzy, aby sprostać wymaganiom rynku, bezustannie pracują nad poprawianiem prezentacji, dostosowując je jednocześnie do poziomu odbiorców, zakresu ich wiedzy, pełnionych ról w przedsiębiorstwie. Na zajęciach wykorzystywane są rozmaite techniki, ćwiczenia aktywujące, które mają nie jedynie sprawić, ażeby szkolenie było interesujące, lecz przede wszystkim skuteczne. Tempo prowadzonych instruktaży jest w miarę możliwości dostosowywane do odbiorców. Poza tym rywalizacja na rynku wymusza na firmach szkoleniowych wdrażanie coraz to skuteczniejszych narzędzi promocyjnych, szczególnie w internecie oraz szkoleń np dotyczących spraw takich jak radzenie sobie ze stresem np: więcej na Szkolenia twarde w większości wypadków są skierowane do węższego grona ludzi a także powiązane z nabywaniem ścisłej wiedzy merytorycznej. Mogą trwać dłużej, a kiedy się kończą, uprawniają do przeprowadzania dodatkowych zadań, co potwierdza otrzymany certyfikat czy poświadczenie. Szkoleniowcy techniczni to na ogół osoby, które mają bogatą i globalną wiedzę, jednakże nie zawsze umieją ją przekazać.

jak radzić sobie ze stresem

Nie przymocowują także wagi do tego, ażeby materiały, jakie przygotowali na poprzednie szkolenie korygować. Należałoby przy tym podkreślić, że to trenerzy szkoleń twardych umiejętnie spożytkowali najświeższe technologie do redukcji kosztów szkolenia.

Chcesz przeczytać coś podobnie interesującego? Super, ta strona www azot techniczny cena na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż znajdziesz na niej sporo podobnych informacji.

Tym, co łączy obydwa warianty szkoleń, twarde i miękkie, jest fakt, iż przekazana informacja ma być jak najszybciej wykorzystana w praktyce. Rynek proponuje także szkolenia dla trenerów –