Przepyszny napój, który podbił serca na europejskim dworze, czyli skąd wzięła się czekolada i kiedy odkryto jej niesamowity potencjał

Tak samo dzieci jak i dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas lubi inny rodzaj czekoladowych słodkości, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od dawien dawna. O historii czekolady możemy mówić bardzo długo, gdyż sięga ona wiele setek lat wstecz.

ciasto czekoladowe

Autor: Hiroshi Yoshinaga
Źródło: http://www.flickr.com
Początków czekolady można szukać w cywilizacji Majów. Ważne osobistości raczyły się bardzo smacznym napojem, którym była czekolada z pianką.

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że omawiany temat niezwykle Cię zaciekawił. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to wejdź tu i przejrzyj przydatne wpisy.

Majowie przyrządzali niesamowity napój z przetartych ziaren kakaowca tudzież mieszali je z różnymi przyprawami. Tak samo kakao jak i przygotowywana z niego czekolada ma swoje korzenie na terenie Ameryki, z tego rejonu też przywędrowała w późniejszym czasie do Europy. Z początku indiański napój nie za bardzo smakował przyjezdnym europejczykom, jednak parę lat później docenili jego ogromny potencjał. W Hiszpanii próbowano nowych sposobów na przygotowywanie czekolady- mieszając kakao z wrzątkiem oraz mieszając z cukrem. Pyszna mikstura była dostępna jedynie dla hiszpańskiego dworu i przez długi czas czekolada pitna tudzież przepis na nią były dostępne jedynie dla niewielkiego grona osób.

Gdy przyszedł dzień, w którym wykradziono przepis na przepyszny napój, historia czekolady zupełnie zmieniła swój bieg. Czekolada była niezwykle popularnym napojem na europejskich dworach. Przyrządzano ją na wiele sposób, a każde spotkanie towarzyskie musiało odbywać się w towarzystwie ciepłej filiżanki tego niesamowitego napoju. Z biegiem czasu powstawały coraz ciekawsze receptury, a technika umożliwiła wykorzystywanie ziaren kakaowca na mnóstwo innych sposobów. Obecnie, bardzo ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi wyrobów czekoladowych. Każdy z nas ma jednak odmienne gusta i upodobania, dlatego właśnie do wyrobów czekoladowych dodaje się różnego rodzaju przyprawy, bakalie lub różni się ona zawartością kakao.

Mamy zamiar Cię zaprosić do następnej witryny, na której przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo specjalistycznych wątków. Nie czekaj i po prostu kliknij hiperłącze.

Dodatkowo, gorzka czekolada w niewielkich ilościach korzystnie wpływa na nasz organizm i likwiduje zmęczenie. Dobrze jest więc dla poprawy nastroju oraz zdrowia ulec czasem pokusie i wypić gorący napój czekoladowy.

czekoladki

Autor: Bodo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mówi się o negatywnych skutkach spożywania czekolady. Kakao jest jednak składnikiem, który obecny jest na świecie od dawien dawna – historia czekolady. Nasi przodkowie docenili moc czekolady i jej właściwości, z których można skorzystać także dziś, ciesząc się jej niesamowitym smakiem.