Przepyszny napój, który podbił serca na europejskim dworze, czyli skąd wzięła się czekolada i kiedy odkryto jej niesamowity potencjał

Tak samo dzieci jak i dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas lubi inny rodzaj czekoladowych słodkości, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od dawien dawna. O historii czekolady możemy mówić bardzo długo, gdyż sięga ona wiele setek lat wstecz.

ciasto czekoladowe

Autor: Hiroshi Yoshinaga
Źródło: http://www.flickr.com
Początków czekolady można szukać w cywilizacji Majów. Ważne osobistości raczyły się bardzo smacznym napojem, którym była czekolada z pianką.

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że omawiany temat niezwykle Cię zaciekawił. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to wejdź tu i przejrzyj przydatne wpisy.

Majowie przyrządzali niesamowity napój z przetartych ziaren kakaowca tudzież mieszali je z różnymi przyprawami. Tak samo kakao jak i przygotowywana z niego czekolada ma swoje korzenie na terenie Ameryki, z tego rejonu też przywędrowała w późniejszym czasie do Europy. Z początku indiański napój nie za bardzo smakował przyjezdnym europejczykom, jednak parę lat później docenili jego ogromny potencjał.

Czy ten temat Cię zaciekawi? Wejdź również na pomocne wpisy (https://www.gorillacoffee.pl/) posiadające tak samo ważne dane, które na pewno całkowicie Cię pochłoną.

W Hiszpanii próbowano nowych sposobów na przygotowywanie czekolady- mieszając kakao z wrzątkiem oraz mieszając z cukrem. Pyszna mikstura była dostępna jedynie dla hiszpańskiego dworu i przez długi czas czekolada pitna tudzież przepis na nią były dostępne jedynie dla niewielkiego grona osób.

Gdy przyszedł dzień, w którym wykradziono przepis na przepyszny napój, historia czekolady zupełnie zmieniła swój bieg. Czekolada była niezwykle popularnym napojem na europejskich dworach. Przyrządzano ją na wiele sposób, a każde spotkanie towarzyskie musiało odbywać się w towarzystwie ciepłej filiżanki tego niesamowitego napoju. Z biegiem czasu powstawały coraz ciekawsze receptury, a technika umożliwiła wykorzystywanie ziaren kakaowca na mnóstwo innych sposobów. Obecnie, bardzo ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi wyrobów czekoladowych. Każdy z nas ma jednak odmienne gusta i upodobania, dlatego właśnie do wyrobów czekoladowych dodaje się różnego rodzaju przyprawy, bakalie lub różni się ona zawartością kakao. Dodatkowo, gorzka czekolada w niewielkich ilościach korzystnie wpływa na nasz organizm i likwiduje zmęczenie. Dobrze jest więc dla poprawy nastroju oraz zdrowia ulec czasem pokusie i wypić gorący napój czekoladowy.

czekoladki

Autor: Bodo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mówi się o negatywnych skutkach spożywania czekolady. Kakao jest jednak składnikiem, który obecny jest na świecie od dawien dawna – historia czekolady. Nasi przodkowie docenili moc czekolady i jej właściwości, z których można skorzystać także dziś, ciesząc się jej niesamowitym smakiem.