Przeprowadzka – poradnik

Bez względu na to, czy przeprowadzka odbywa się do mieszkania wynajmowanego czy może własnego, za każdym razem jest tak samo absorbująca. Aby nie pozostała złym wspomnieniem, warto się do niej stosownie przygotować. Najpierw oszacuj swe możliwości. Pierwszym krokiem powinna być stanowcza decyzja, czy do przewozu mebli oraz domowego wyposażenia chcesz zatrudnić specjalistyczną jednostkę, czy załatwić prywatny środek transportu. O ile wybierzesz firmę, pamiętaj o tym, żeby stworzyć spis przewożonych przedmiotów, by w przypadku utraty któregoś z nich bez kłopotu móc dochodzić swoich praw.

transport mebli

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty tego rodzaju usług wahają się zależnie od miasta oraz wielkości wynajętej ekipy. Przykładowo jest to ok. 100 zł za godzinę w Warszawie lub 120 zł za godz. w Poznaniu (brygada 3-osobowa). W większości wypadków usługę zamawia się z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Aby odnaleźć odpowiednią firmę w swoim mieście starczy w przeglądarkę wpisać: przewóz mebli Poznań i kliknąć w . Warto także sprawdzić, czy wszystkie twoje rzeczy pomieszczą się w nowym domu, czy może będziesz zmuszony z czegoś zrezygnować. Celowe przy tym może być stworzenie prostego planu oraz rozrysowanie na nim rozkładu mebli itd.

Kiedy minie euforia związana ze zmianą miejsca zamieszkania, przeważnie zaczynają się „schody”. Nieświadomi ilości posiadanych rzeczy wpadamy w histerię, gdy przychodzi do ich pakowania, a w ogóle nie musi tak być. Poniżej kilka porad: Najmniej przydatne rzeczy, takie jak na przykład ozdoby, pamiątki – jednym słowem wszystko to, bez czego możesz obejść się do czasu przenosin – rozpocznij pakować należycie wcześniej (najodpowiedniej już parę tygodni przed). Nie zapomnij dokładnie opisać wszelkich kartonów (najlepiej krótkimi hasłami w rodzaju: „zabawki”, „ciuchy” itp..).

Gdy poznasz już dane na opisywany temat, to poczytaj tu (https://multibed.pl/oferta-dla-firm/) też inne wpisy na ten temat – one też będą wciągające.

Szczególnie dotyczy to tych pudeł, do jakich kładziesz szkło.

Najbardziej przetestowanym sposobem jest pakowanie ekwipunku pojedynczych wnętrz po kolei – wówczas możesz mieć pewność, że nic się nie pogmatwa oraz nie zginie. Nikt nie pragnie, by w trakcie przeprowadzki coś uległo zniszczeniu, w związku z tym tak istotne jest, aby zadbać o należyte zabezpieczenie przedmiotów, które chcesz przewieźć. Książki bez problemu możemy powkładać do kartonów, jednak już dla przykładu akcesoria kuchenne, takie jak: szklanki, kompotierki bądź sztućce powinieneś skrupulatnie owinąć – dobrze sprawdzi się tu nie jedynie „babciny” sposób w postaci gazety, jednak także narzucenie na nią folii bąbelkowej. Wskazane jest owinąć nią także odbiornik telewizyjny, monitor albo inne delikatne przedmioty.