Projekty mobilnych stron www – pożyteczne porady dla przedsiębiorstw prowadzących działalność w sieci w Sieci

W dobie smarfonów, tabletów oraz wielu innych rozlicznych urządzeń mobilnych, tworzenie stron mobilnych nie jest już nowością, lecz wręcz koniecznością. Użytkownicy smartfonów czy tabletów na ogół mają dostęp do Netu, wskutek tego mogą bez problemu przeglądać rozliczne strony online. Każda energicznie aktywna i rozwijająca się firma, bezsprzecznie powinna zadbać o to, żeby mieć swoją stronę www też w wersji mobilnej.

mobilne wersje strony

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Mobilni użytkownicy Netu ogromnie nieraz posługują się telefonem, żeby korzystać z jednych stron mobilnych.

Podoba Ci się ten artykuł? To przejdź do oferty rolki grawitacyjne, by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Wszelka firma winna zadbać o to, żeby ich mobilna wersja strony była jak najbardziej dobrana do potrzeb użytkowników. Sposobów na dobranie mobilnej strony jest współcześnie niezwykle wiele, jednym z aspektów, na który z pewnością musimy zwrócić uwagę jest dopasowanie wysokości strony do ekranu mobilnego urządzenia. Na szczęście nie jest to współcześnie kłopotliwe, bo musimy jedynie przygotować dodatkowe wersje arkusza stylów kaskadowych. Oczywiście wysokość strony to jeszcze nie wszystko, musimy również zadbać o to, aby strona (kurs spawania) szybko się ładowała oraz nie była przepełniona niepotrzebną, pustą dla użytkownika treścią. Mnóstwo firm oferuje ich tworzenie, projekty stron www w wersji mobilnej, przykłady? – Wtenczas strona taka jest wykonywana od samego początku i od razu dostosowana jest do użytkowników mobilnych. Tworząc nową stronę mobilną, multum firm decyduje się na wybór nowej domeny czy też subdomeny, w wielu przypadkach wystarczy dołożyć jedną literę, przykładowo m. Wtenczas nazwa strony mobilnej będzie brzmiała Tworząc stronę mobilną, trzeba zaplanować również dobry układ nawigacji strony, powinien być on przejrzysty, a także dobrany do osób, które nie posiadają telefonu z ekranem dotykowym.

strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Też grafika musi być zoptymalizowana i dopasowana do stosownego rozmiaru, mało tego w czasie tworzenia stron mobilnych pożądane byłoby unikać stosowania JavaScript, ponieważ na poniektórych urządzeniach może on być wyświetlany źle. Gdy już stworzymy stronę mobilną, pomnijmy o jej skrupulatnym przetestowaniu. Powinno się sprawdzić ją na paru rozlicznych typach telefonów, a nie jedynie na jednym, bowiem to, że strona będzie odpowiednio funkcjonować na naszym smartfonie, wcale nie oznacza, że tak samo będzie funkcjonować na innych. Wobec tego zadbajmy o ścisłe i staranne wypróbowanie strony mobilnej, a w razie potrzeby ekspresowo usprawnijmy ewentualne nieścisłości i błędy.