Popularne gadżety i nowinki technologiczne dla niewymagającego posiadacza laptopa

Przeciętny posiadacz komputera nie ma dużych kryteriów dotyczących sprzętu. Wykorzystuje go jako podstawowe urządzenie służące do korzystania z Internetu, komunikowania się czy rozrywki. Ogromną popularnością cieszą się obecnie notebooki. Są bardzo wygodne, można je bezproblemowo zabrać ze sobą w podróż, więc spokojnie zaspokoją niemal każdą osobę.

komputery dla graczy

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Marka Intel, specjalnie z myślą o niewymagających konsumentach wyprodukowała serię procesorów Intel Celeron.

Szukasz ekstra wiadomości, by rozszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zapraszamy do następnego wpisu. Znajdziesz go na portalu pod linkiem.

Ich wspólną cechą jest znacznie mniejsza, w porównaniu do procesorów Pentium, ilość pamięci podręcznej. Dzięki temu cena tych układów jest stosunkowo niska. Są one wykorzystywane również do produkcji laptopów. Niektórych może więc zdziwić fakt, że Intel Celeron B710, pod względem wydajności nie ustępuje procesorom Pentium. Różnica między nimi jest znikoma, gdyż różnią się tylko częstotliwością taktowania. Jeśli komputer służy nam jedynie do obsługi prostych programów biurowych i przeglądarek, nie warto przepłacać. Czeska firma AVAST Software stworzyła dla wielu zwykłych użytkowników niedrogie i sprawdzone oprogramowanie antywirusowe Avast Internet Security. Ochrania ono dobrze nasz sprzęt przed zainfekowanymi stronami internetowymi, jest wyjątkowo dobry w ochronie bankowości online (najtańszy procesor Intel Celeron na rynku). Każdy komputer wymaga właściwej ochrony, jednak bywa, że oprogramowanie antywirusowe potrafi bardzo utrudnić jego działanie. Avast Internet Security nie obciąża systemu, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę eksploatacji komputera. Dobry, tani procesor lub program antywirusowy, to naturalnie pierwszorzędne sprawy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze komputera. Dużo satysfakcji dostarczy jednak zakup oryginalnych gadżetów.

Wyszukane naklejki na laptopa sprawią, że wygląd naszego notebooka stanie się niepowtarzalny. Słuchawki dla graczy są również przydatnymi akcesoriami np. w publicznych środkach transportu, gdy chcemy oddać się ukochanej rozrywce i jednocześnie nie drażnić otaczających nas pasażerów wydobywającymi się z naszego notebooka, dźwiękami gry (czytaj dalej na tej stronie). Są to bardzo praktyczne i przydatne drobiazgi, dlatego gdy myślimy o upominku dla znajomego posiadającego laptopa, trzeba brać pod uwagę właśnie naklejki na laptopa i słuchawki dla graczy.