Perspektywa jutra – ale nie do końca wiemy jak bliska

Jeżeli ktoś jest fanem filmowej trylogii Mad Max to na pewno gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak każdej osobie, która lubi wyzwania. Tu bohaterów jest czterech, jednym z nich jesteśmy my, gramy by pokonać wrogów. Na planecie, na której odbywa się walka ludzi z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie dają nam zadania, które pomagają chronić ich przed szalonymi i groźnymi bestiami. Możemy wybrać do walki różnego typu broń. A najciekawsze jest chyba fakt, że w ciągu gry, razem z kolejnymi etapami zyskujemy nowe umiejętności, a co za tym idzie lepiej nam walczyć z bestiami.

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przez możliwość dołączenia do gry graczy w każdej chwili i do wyjścia jej, możemy naprawdę dobrze się bawić, bo nie tracimy żadnych łupów. Jeżeli jednak walczymy w pojedynkę, wtedy w ciężkich momentach wspierają nas NPC-e, którym trzeba dawać proste komendy i co ważne możemy zmieniać im broń. To nie do końca tylko i wyłącznie jatka, tu chodzi o to, by, ochronić ludzkie gatunek i ochronić planetę, która chciałyby przejąć potwory. Nie można, więc podczas gry nie pamiętać o celu życia bohatera.

Tolkienowski świat w grze komputerowej

Ta gra to wprowadzenie nowej jakości do świata gier komputerowych. Nie można nazwać tej gry niż mianem prawdziwego fenomenu. Gra śródziemie cień mordoru to fabuła, która toczy się jeszcze przed tym, co ma miejsce w samym „Władcy Pierścieni”. Technicznie rzecz ujmując świat widzimy zza pleców postaci, tak została ustawiona kamera. Głównym bohaterem jest Talion, któremu najbliższych zabijają poplecznicy Saurona i który sam później ginie w walce. Ale dzięki prastarym mocom Talion wraca do świata żywych jako upiór, by móc zabić popleczników Saurona i samego Saurona.

W grze dowiadujemy się jak powstały słynne pierścienie. Dowiadujemy się też, kto i dlaczego wskrzesił Taliona, a wszystkie decyzje, w sensie decyzja bohatera gry ma swoje konsekwencje. Gra śródziemie cień mordoru to perfekcyjnie dopracowana fabuła. Nie ma tam przestojów akcji. Co interesujące, wszytskie postaci posiadają swoje własne zdolności. Przeciwnicy są w stanie domyślić się naszych następnych kroków, bo uczą się na tym, co widzą. Mogą pałać do nas czystą nienawiścią albo chociaż nie przepadają za nami jakoś nas wesprzeć. Dzięki profesjonalnej i kreatywnej pracy grafików i ogółem osób, które maczały palce przy tworzeniu tej gry otrzymujemy idealnie odwzorowany świat tego, co mogliśmy ujrzeć w kinach w filmach na podstawie powieści Tolkiena.

Przez, to możemy zanurzyć się w świat Mordoru, który pochłania nas totalnie. Cała oprawa audiowizualna i łatwośćprostota sterowania bohaterem – upiorem, daje prawdziwą przyjemność i ogromną satysfakcję z gry. Jeżeli, więc lubimy książki Tolkiena, oglądaliśmy kilka rady serię filmów o Władcy Pierścienia, to powinniśmy spróbować swoich sił w śródziemiu Mordoru. Na sto procent nie będziemy rozczarowani. Poza tym zrozumiemy, że gry komputerowe wcale nie są takie złe i rzeczywiście mogą okazać się świetnym sposobem na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu.