Oglądać seriale z lektorem lub bez? Zobacz, jakie są minusy i zalety obu rozwiązań!

W współczesnych czasach mamy właściwie nieograniczone możliwości dostępu do różnego rodzaju filmów lub seriali właściwie z całego świata – to bez wątpienia znacząco rozszerza horyzonty, nadto sprawia, że możemy w zaciszu własnego domu poznać historię innych państw.

O ile zazwyczaj w kinie oglądamy wersje filmów z lektorem, o tyle w swoim domu możemy również wybrać wersje z napisami – co jest lepszym rozwiązaniem?
Seriale z napisami
Jeżeli zdecydujesz się na obejrzenie filmu z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękową, wówczas bez wątpienia łatwiej będzie Ci wczuć się w klimat filmu i wyłapać wszelkiego rodzaju smaczki kulturowe. Dodatkowo możesz przekonać się, jak konkretnie brzmi głos męski głównego bohatera – wtedy bez wątpienia będziesz odczuwać serial mocniej.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się większą ilość szczegółów na ten wątek, to użyj serwisu (https://www.normbud.pl/kategorie/instalacje-kanalizacyjne/rury-i-ksztaltki-zeliwne-bezkielichowe/), na której są zbliżone informacje – po prostu kliknij ten link.

Jeśli głos męski jest zastępowany przez lektora, wtedy może dojść do różnego rodzaju zniekształceń, zarówno w odniesieniu do treści jego wypowiedzi jak i ich konkretnego brzmienia .

Filmy z lektorem
płyty z filmami

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zdecydujesz się na oglądanie filmu z tak zwanym voice over, czyli po prostu z głosem lektora, wtedy z pewnością samo oglądanie będzie wymagało od Ciebie o wiele mniej zaangażowania. Jeśli nie musisz skupić się na napisach, lecz po prostu słuchasz polskiej wersji językowej, wówczas niewątpliwie jest znacznie łatwiej.

Równocześnie jednak voice over sprawia, iż nie słyszeć oryginalnej wersji językowej, w związku z czym zazwyczaj nie możesz się osłuchiwać z danym językiem – a to niewątpliwie jest bardzo przydatne w wypadku gdy uczysz się danego języka. Praktycznie każdy kontakt z językiem będzie ogromną zaletą, która sprawi, że będzie Ci się łatwiej później uczyć.

Jeśli czytasz ten tekst to oznacza, że opisywana tematyka Cię zaciekawiła – pod tym odnośnikiem (https://panko.pl/) znajdziesz podobne, tak samo interesujące informacje.

Strona voice over.