Czy pójść na studia językowe? Czy zdecydować się na mniej ”modne” języki żeby posiadać pewniejszą pozycję na rynku tłumaczy?

Pewne osoby już od wieku dziecięcego mają wyraźne kompetencje językowe. Zaczynają mówić szybciej niż równolatki, mają duży zasób słownictwa, mówią sporo i często. Później wychodzi na jaw to, iż cechuje je przy tym całkiem niezły słuch i szybko uczą się języków obcych. Zwykle wybierają następnie na studia językowe albo opuszczają kraj, y uczyć się języka od „tubylców” lub podjąć edukację na uczelni wyższej. Wiele osób zaczyna naukę w kraju i chce się załapać na wymiany studenckie typu Erasmus, podejmując tam swoją pierwszą pracę i osiedlając się na dłużej.

Continue reading “Czy pójść na studia językowe? Czy zdecydować się na mniej ”modne” języki żeby posiadać pewniejszą pozycję na rynku tłumaczy?” »

Gdzie może pracować absolwent lingwistyki po zakończeniu edukacji?

Osoby, które są studentami kierunków filologicznych decydując się konkretny kierunek i idąc na studia zwykle mają już świadomość, kim chcą być. Oczywiście deklaracje czasem mogą się zmienić, czasem dyktuje je rynek pracy. Co może robić człowiek po studiach filologicznych?

Continue reading “Gdzie może pracować absolwent lingwistyki po zakończeniu edukacji?” »