Najnowsze techniki izolowania i ocieplania. Co możemy pokryć pianką?

W początkowym etapie budowy domu podejmuje się wiele decyzji dotyczących tworzyw budowlanych. Od fundamentów zaczynając a na poddaszu kończąc, dom ma być odpowiednio zabezpieczony, żeby nie pojawiła się wilgoć, a wraz z nią grzyby czy pleśnie. Pośród budowlańców przez lata istniało przeświadczenie, że stare metody to najlepsze metody izolacji. Lecz – jak wynika z badań – izolacje te tracą swoje właściwości zaledwie po kilku latach.

Sporo przedsiębiorstw, które przekonały się do nowych, skutecznych technik, zapewnia je też swoim kontrahentom i poleca wcześniejsze obejrzenie gotowych prac, aby mieć pewność, że wybór będzie dobry.

izolacja

Źródło: pixabay.com

W trakcie wznoszenia domu zwykle rozpatrujemy go w kategoriach inwestycji na długie lata i ponosimy w związku z tym spore koszty, dlatego też każda decyzja jest dobrze przemyślana. Izolacja pianką wydaje się być całkiem korzystnym rozwiązaniem – nie tylko cenowo, ale też wytrzymałościowo. Zobacz: kliknij i wybierz . W podjęciu decyzji mogą pomóc dokładne obliczenia. Poza zwykłą kalkulacją cen przez architekta, dochodzą rzeczywiste atuty na przykład spokój przez wiele lat czy niższe koszta ogrzewania. Potwierdzono w wielu badaniach, iż różnica w kosztach między pianą a klasycznymi formami izolowania zwraca się w niższych kosztach ogrzewania po pierwszym roku. Gdy jesteśmy zdecydowani na izolację pianką, rozeznajmy się w przedsiębiorstwach ją wykonujących, czy mierzą efekty swojej pracy termowizją

ocieplanie

.

To bardzo szybki i natychmiastowy sposób sprawdzający jakość technologii natrysku pianką. Izolacja pianką zda egzamin na strychu, ale również przy gruncie. Straty ciepła przez dach mogą osiągać nawet 35%, dlatego zabezpieczenie dachu jest bardzo ważne, kiedy musimy zminimalizować straty energii. Z kolei izolacja pianką przy gruncie na pewno zapewni suchy (nawilżacz powietrza blaupunkt ahs601) i zagrzany dom. Pianka rozszerza się i dociera do trudno dostępnych miejsc, co jest jej sporym atutem. Upływający czas nie ma na nią niekorzystnego wpływu, zatrzymuje ciepło w budynku, jednocześnie pozwalając na jego oddychanie – czyli nie ma ryzyka, że będzie zbierać się wilgoć. Ponadto, doskonale przylega do różnych powierzchni: cegły, betonu, drewna czy szkła.